Пишіть у чат або телефонуйте 0800 500 033

Які види бізнесу можуть отримати допомогу від держави: нюанси та особливості

April 29, 2021

В чому особливість програми допомоги?


Згідно з Законом України №1358-ІХ, який набув чинності 9 квітня 2021, передбачається допомога підприємцям, які оформили страхування на період карантину в Україні і які втрачають частину свого доходу в даний період. Варто відмітити той факт, що на дану допомогу претендують не всі ФОП, а лише підприємства конкретних видів діяльності (зважаючи на КВЕД).


Отже, критеріями для отримання допомоги є:

  • Офіційне застрахування особи;
  • Перебування на обліку в якості ЄСВ-платника;
  • Діяльність у регіоні, яка входить до “червоної” зони;
  • Наявність КВЕД, який підпадає під план фінансової допомоги;
  • Ліміт зарплати найманого працівника 30 тис. грн/міс.

Які види діяльності отримають допомогу з бюджету? 


Із вичерпним списком КВЕД, які підпадають під дію Закону, можна ознайомитися тут.

Наприклад, державна допомога надаватиметься підприємствам, які займаються роздрібною торгівлею, закладам харчування, театрам та кінотеатрам, музеям, бібліотекам, розважальним закладам. Підсумовуючи, саме ті підприємства чий дохід напряму залежить від можливості приймати відвідувачів, можуть розраховувати на допомогу від держави. 

Який розмір допомоги?


Загальний обсяг допомоги за рахунок коштів державного бюджету становить 8 тис. грн. При цьому дана виплата є одноразовою для тих, хто підпадає під критерії. Крім цього, особа може претендувати на допомогу за кошти міського бюджету, проте це залежить від рішення органів місцевого самоврядування.


Який алгоритм отримання допомоги?


Фінансову виплату можна “замовити” через сервіс “Дія” як із вашого мобільного пристрою, так і на офіційному сайті. Заява формується автоматично у відповідності до даних, які ви вносите. Для того, щоб заповнити цю заяву, вам необхідно: 

  1. Обрати розділ “Послуги”; 
  2. Після цього – натисніть “Отримати допомогу” (в додатку) або “Одноразова допомога ФОП та найманим працівникам” (на сайті).
  3. Заповніть у формі всю необхідну інформацію. Головне – це підтвердження свого поточного місця роботи та грошового рахунку IBAN, на який буде здійснена транзакція коштів.


Подача заяв на отримання фінансової допомоги розпочалась з 19 квітня! Тому не гайте часу! А Fairo завжди повідомлятиме вас про свіжі новини та триматиме в курсі, щоб залишалися на плаву! Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у соцмережах: Facebook; Instagram; Telegram.

Ви на відстані дотику до безтурботного життя з Fairo

Почніть свій безкоштовний двомісячний
період зараз