Які надходження вважаються доходом підприємця ФОП на єдиному податку?

Якщо ви отримуєте різні види надходжень, працюючи як ФОП 3 групи, вам важливо розуміти, які з них вважаються доходом і відповідно підлягають оподаткуванню. У випадку неправильного внесення або невнесення доходів у декларації, це загрожує штрафами для ФОП.

Які надходження ФОП 3 групи вважати доходами?

  • Виручка від діяльності

Якщо коротко, то кошти які ви отримаєте за надання послуг чи оплату товарів є доходом який оподатковується, як у готівці так і через банківський переказ та платіжний термінал. Датою отримання вважаємо ту дату коли кошти надійшли на рахунок.

  • Аванс та передоплата

Усі кошти які ви отримали як передоплату за товари чи послуги вносяться та вважаються доходом на ту дату коли ви отримали ці кошти, навіть якщо ви ще не виконали робіт, не надіслали товар чи не надали послугу.

  • Дохід у валюті

Якщо ви отримуєте дохід у іноземній валюті, вам потрібно перерахувати такий дохід у гривні по курсу НБУ на ту дату коли ви отримали платіж. Тобто, якщо ви продали валюту через тиждень, коли курс був нижчий, ви все одно включаєте у дохід перераховану суму на дату отримання платежу по офіційному курсу у гривнях. Є і позитив: якщо ви продали валюту пізніше трохи  дорожче ніж у той день коли її отримали, цю різницю не потрібно включати у дохід.

  • Поворотна фінансова допомога

Поворотна фінансова допомога має бути включена у дохід підприємця ФОП, але враховуйте лише ту кількість коштів, яка не була повернена протягом дванадцяти календарних місяців з дати отримання.

  • Безоплатні надходження

Хоча оформлення цього виду надходжень виглядає не обов’язковим, насправді ви повинні реєструвати безоплатне отримання послуг чи товарів як дохід,визначаючи середню ринкову вартість робіт, послуг чи товарів.Також, таке надходження має бути оформлене відповідним договором.

  • Дохід посередника

У цьому випадку, у книзі доходів  вам потрібно вказати всю суму яку ви отримали, навіть якщо ваш дохід становив лише певну частину від отриманих коштів. В декларації ж потрібно фіксувати ту суму, яку ви заробили у результаті та отримали як дохід.

Також, читайте про те, які надходження ФОП не є доходами підприємця тут.

Це все може здатись доволі заплутаним, чи не так? Ми створили додаток Fairo для того щоб спростити ваше життя. У додатку Fairo ваша декларація буде оформлена автоматично, на основі даних вашої бухгалтерії яку також легко можна вести у додатку.

Перегляньте як це працює: