Як зробити бізнес фото: ідеї для фотосесії вдома, фото на вулиці чи на природі

Ви заповнили профіль на LinkedIn, довели до ідеалу опис на вашому сайті та поглибили свої навички. На жаль, ваш бізнес-портрет не виглядає задовільно. Як фрілансер, ви знаєте, що поради від покоління дідусів не завжди придатні у сучасному мінливому світі, і ви точно не хочете мати нудне фото на сірому тлі. Однак фото з останньої відпустки п’ятирічної давності також не допоможе розвитку вашого бізнесу. То як зробити бізнес-портрет по-справжньому особливим?

Для чого потрібен бізнес-портрет

Ви можете вважати бізнес-портрет неважливим, але як фрілансер насправді саме ви є обличчям вашого бізнесу. Ваш бізнес-портрет повинен демонструвати, ким ви є насправді, задаючи тон, що відповідає вашому бренду. Усе, що представляє ваш бізнес, включно з бізнес-портретом, має в ідеалі утворювати цілісну ідею.

Вам потрібно завантажити бізнес-портрет на LinkedIn, Instagram, у власне резюме чи будь-які презентаційні матеріали. І ви маєте лише один шанс створити перше враження, отож важливо зробити все як слід. Коли ваші клієнти зустрінуть вас наживо, вони повинні не лише впізнати вас,але й вже мати уявлення про ваш стиль роботи.

Оберіть місце

Не обов'язково робити бізнес-портрет у фотостудії. Ви можете зняти його будь-де.

 • Почуваєтесь найщасливішим на природі? Прямуйте до найближчого парку по вдалий кадр.
 • Як щодо улюбленого кафе? Ваше фото за столиком з горнятком кави або чаю може бути чудовим варіантом, адже викликатиме довіру, що особливо корисно для фахівця, який надає послуги психотерапії та коучінгу.
 • Чи є у вашому місті цікавий мурал чи місце з особливою архітектурою? Воно не має бути у центрі фотографії, але може гарно її доповнити.

Робіть щось!

Більшість людей виглядають на фото найкраще у процесі якоїсь діяльності, коли не знають, що їх фотографують. То чому б не скористатись цим для створення незабутнього кадру?

 • Ви пекар? Спробуйте зробити фото, де ви смакуєте шматочок торта. І байдуже, що очі заплющені.
 • Ви організатор вечірок? Увімкніть музику, візьміть кульку та підкиньте конфетті.
 • Ви особистий тренер? Ваше спітніле обличчя після силових вправ — найкраща візитка

Діяльність допоможе почуватись комфортно, розслаблено, гарантуючи гарні фото, що привернуть увагу майбутніх клієнтів.


Створення професійного іміджу

Ви знаєте свій бізнес, свій бренд, себе, однак не маєте уявлення, як перетворити це на самобутній бізнес-портрет? Найняти фотографа – гарна ідея, та що, як це виходить за рамки бюджету зараз? Ось кілька порад для реалізації ваших ідей:

 • Портрет зазвичай передбачає ваше фото до рівня плечей або до рівня талії. Не включайте надто багато фону.
 • Для фото на вулиці оберіть час приблизно через дві години після сходу сонця  або перед заходом сонця, коли менше відблисків.
 • Для фото у приміщенні відчиніть вікна і переконайтесь, що обличчя добре освітлене.
 • Якщо ви робите фото самостійно, використайте таймер або штатив. Тільки не селфі! Це створює незграбний, неприємний для ока кут нахилу на фото.
 • Не обов’язково потрібен професійний фотоапарат. Більшість смартфонів мають налаштування для знімання портретних фото. Це пом’якшить задній план і надасть вигляд професійного портрета. Оберіть одяг, що відповідає вашій діяльності. Не обов’язково одягати костюм, але ж ваша мета – виглядати професійно.
 • Не забудьте посміхнутись! А якщо вам складно природно посміхатись на фото, запросіть друга, який зможе розсмішити вас у кадрі.

Здається, що деталей надто багато, та увага до них зробить ваш портрет справді особливим, тож ніхто не зможе залишити його поза увагою.

Бізнес-портрет має транслювати впевненість, радість, справжність. Не бійтеся комбінувати на фото свої особисті якості з професійними. Врешті, як фрілансер, ви, швидше за все, любите свою роботу, тож покажіть це. Гарне світло, вдала композиція, професійний вигляд на бізнес-фото яскравіше підкреслять вашу особистість і привернуть увагу потрібних клієнтів до вашого бренду.