Як знайти роботу та зберегти баланс

Зазвичай, більшість людей працює по кілька років в одній компанії, і сьогодні це нормально. Водночас, ще двадцять років тому часта зміна роботи була ознакою ненадійності і могла зіпсувати репутацію кандидата. Та світ змінюється дуже швидко, тому зміна місць праці сьогодні є ознакою вашою гнучкості, та не сприймається як щось погане. Різноманіття вашого досвіду може стати перевагою і не повинне лякати. Попри усе це, інколи нам може бути тривожно коли один проект вже закінчився, а наступний ще не з’явився, і майбутнє видається дуже непевним. Що робити?

Знайдіть баланс між пошуком роботи та іншими справами

Починати день з перевірки сайтів з новими проектами та повідомлень на LinkedIn – погана ідея. Вам необхідно виділити на це конкретні години дня, і це завжди мають бути години після сніданку та ваших ранкових ритуалів. Ви повинні зберігати спокій та дбати про своє здоров’я, щоб мати можливість ефективно спілкуватись з замовниками та знайти омріяний проект.

Не бійтесь статусу “у пошуку нової роботи”

Це дозволить багатьом керівникам проектів звернути увагу на вас та додасть шансів отримати роботу над новим проектом. Можливо, хтось із знайомих чи колишніх клієнтів також зможе запропонувати вам вакансію. Не комплексуйте через пошук нової роботи і дивіться у майбутнє з цікавістю, а не з острахом.

Не погоджуйтесь на низькооплачувану роботу, але спробуйте волонтерство

Низькооплачувана робота з’їсть ваш час та ресурс і знизить самооцінку, тому намагайтесь уникати таких вакансій та проектів. Натомість участь у волонтерському проекті чи допомога організації, яка робить важливі для світу речі, може додати натхнення і не забере багато часу, адже ви самостійно контролюєте, скільки ви готові вкладати енергії. Під час волонтерської роботи ви можете знайти цікаві та корисні знайомства і отримати задоволення від змістовної праці, що приносить користь іншим. Допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі.

Забезпечте своє фінансове майбутнє.

Важливо мати резервні кошти, можливо, варто подумати над страхуванням, яке покриє ваші витрати у випадку хвороби. Також використовуйте Fairo, щоб завжди знати суму податку, яку ви маєте сплатити в кінці кварталу, аби ці витрати не стали для вас неприємною несподіванкою. Відкладені кошти дадуть можливість зберегти час та енергію, не хапаючись за проекти, що надто низько оплачуються або зовсім не надихають вас.

Працюйте над своїм портфоліо та професійною репутацією

Користуйтесь нагодою і вільним часом. Коли у вас нарешті з’явиться робота чи проект, у вас не буде на це часу знову. Тому зараз саме час оновити свої навички, написати детальний опис обов’язків, які ви виконували на попередній роботі чи проекті, та зібрати гарні відгуки від клієнтів. Також виготовте нові візитки – нехай це буде новий чудовий дизайн, що буде покращувати ваш настрій щоразу, коли ви дивитесь на нього. Це ж стосується і вашого бізнес-портрету: зробіть фото мрії, приділіть час та отримайте щось фантастичне у результаті.

Дякуйте собі щоразу

коли зробили щось корисне для пошуку нової роботи. Пошук роботи є також роботою, цінуйте свій час та ресурс, витрачений на це, не сприймайте це як щось менш важливе чи менш цінне. Кожна година, витрачена на моніторинг ринку праці, є ресурсом, що ви вклали у себе, не варто знецінювати це. Винагородіть себе прогулянкою чи смачною кавою та помрійте про гарне нове місце праці: візуалізація не завжди працює, але може допомогти вам відволіктись від сумних думок

Знайдіть натхнення та користь у часі, який звільнився у вас зараз. Зустріньтесь з друзями та приділіть час близьким, подбайте про здоров’я та харчування. Коли ви знайдете новий проект, раптом може виявитись, що на це все обмаль часу. Нова робота мрії обов’язково знайдеться, хоч на це може знадобитись більше часу. Ваше завдання – зберігати рівновагу.