Як розпочати кар'єру фрілансера: покрокова інструкція

Карантин 2020 року в Україні змусив багатьох підприємців (ФОП) перейти на дистанційну роботу. Сьогодні, люди вже одразу шукають роботу онлайн, не очікуючи нових локдаунів. Як почати заробляти як фрілансер, якщо ви ніколи не шукали роботу онлайн? Ми пропонуємо вам наші поради як розпочати свій шлях, працюючи в інтернеті: від досвідчених фрілансерів — новеньким у сфері. 

Оберіть нішу для роботи онлайн

Якщо ваша мета — почати чи спробувати працювати онлайн, тоді у вас є можливість взятись за будь-яку фріланс роботу. Де таку шукати? Ми вже писали про найпопулярніші онлайн платформи для тих, хто бажає знайти роботу онлайн. Однак, в будь-якому випадку, треба спочатку визначитись зі сферою, в яку ви хочете зайти. 

  • Наша порада: якщо ви хочете спробувати свої сили в рекламі — будьте готові розповісти про свій досвід у роботі з креативними індустріями, а якщо ви надсилаєте заявку на посаду копірайтера — одразу розповідайте що ви вже писали і прикріпляйте приклади робіт. 

Звісно, краще використати навички, які ви вже опанували, і шукати вакансії чи завдання, базуючись на власному досвіді. Таким чином, у вас буде можливість запросити вищу ціну (якщо ви спеціаліст в певній ніші), і ви будуте почуватись впевненіше, спілкуючись з потенційними клієнтами. 

Чітко опишіть свої вміння

З попереднього пункту випливає потреба чітко описувати свій досвід і навчики. При перегляді онлайн вакансій, варто визначити для себе: з чим ви будете працювати, а з чим — ні. Таким чином, ви швидше дійдете до своєї ніші і будете подаватись на вакансії, які підходять вам.

  • Наша порада: якщо ви точно вирішили працювати в певній галузі, варто проаналізувати що ви вже вмієте і який досвід маєте. Базуючись на досвіді, зрозумійте яких навичок вам ще не вистачає, а які вже можна використати для подачі свого резюме. 

Стосовно розвитку своїх вмінь: у нас є готова підбірка корисних сайтів додатків для копірайтерів. Можливо і вам як фрілансеру вони будуть корисні.  


Портфоліо і резюме фрілансера

Ваше резюме — це ваша візитка. Оновіть список своїх навичок, впишіть весь свій досвід, детально описуючи свої функції і проєкти на попередніх роботах. 

  • Наша порада: передивіться список необхідних навичок для вакансії, на яку ви збираєтесь податись. Порівняйте їх зі своїми. Можливо, ви щось подібне вже робили? Обов'язкового розкажіть про це.

Якщо ви не впевнені в усіх своїх вміннях, не варто одразу переживати і відмовлятись від подання заявки. Ви всеодно можете подаватись, спілкуватись з HR-ами, можливо якраз вони порадять вам щось цікаве на майбутнє.      

Спробуйте працювати онлайн, не залишаючи свою постійну роботу

Якщо ви продовжуєте бути найманим працівником в певній компанії і лише плануєте перейти на фріланс — не поспішайте звільнятись. Ні, це не про впевненість в завтрашньому дні. Це про планування власних завдань і сил. Фріланс, з великою кількістю вакансій і клієнтів онлайн, не означає великі гроші в перші дні роботи. 

  • Наша порада: якщо ви ще пішли з своєї звичайної (не фріланс) роботи — продовжіть там працювати, але спробуйте податись на кілька онлайн вакансій. Поспілкуйтесь з клієнтами, зробіть тестове завдання (якщо є така можливість), і спробуйте заробити свої перші гроші як фрілансер. 

Лише після успішного старту можна задумуватись про спокійний перехід у повністю незалежне плавання, а де її шукати ми розповіли вище у цій статті.   

Прокачайте свої навички для роботи онлайн

Так-так, скоріш за все вам потрібно буде навчитись чомусь новому, або, як мінімум, підтвердити свої знання певним сертифікатом, якщо треба. У вашому розпорядженні — безліч онлайн курсів (і безкоштовних також). Лишилось тільки обрати питання, яке ви хочете дослідити. Шукаєте натхнення? Для цього в нас є теж окрема підбірка. Не зупиняйтесь.   

  • Наша порада: краще займатися прокачкою своїх навичок чи навіть пошуком роботи, а турботу про ваші фінанси і податки лишіть професіоналам з Fairo. Попередньо заповнені звіти, декларації про доходи, нагадування про дедлайн подачі звітності, та ще безліч інших функцій, які збережуть вам час і нерви. 


Завантажуйте додаток сьогодні і отримайте приємний бонус:

Google Play

App Store