Як це: бути веб-дизайнером?

Галузь ІТ постійно відкриває нові спеціальності. Але є й такі напрямки, які постійно стрімко розвиваються, хоч і вже існують на ринку багато років. Один з найпопулярніших прикладів — веб дизайн. У цій статті ми спробуємо розібратись що таке веб дизайн, де шукати курси веб дизайну в Україні щоб набувати і вдосконалювати свої вміння, найпопулярніші курси по веб дизайну в світі, скільки заробляють веб дизайнери, а також де шукати роботу веб дизайнеру на початку професійного шляху.

Веб дизайн — це 

Давайте для початку розберемось: що таке веб-дизайн і чим займаються веб-дизайнери? Веб-дизайн – це створення веб-сторінок. Цей процес включає роботу над макетом, навігацією, кольорами, шрифтами, зображеннями, структурою сайту, інтерфейсом, інформаційною архітектурою і користувальницьким інтерфейсом взагалі. Налагодження всіх цих аспектів повинне відображати цілі та принципи компанії чи людини, для якої цей сайт створюється.

Курси та навчання з веб дизайну в Україні

1. Projektor пропонує як короткі відеокурси, так і професіуми: тривалістю в 10-12 місяців, в залежності від специфіки:від історії дизайну до бренд дизайну. 

2. Курс Web Design від KAMA — опція як для графічних дизайнерів уже з певним досвідом, які хочуть вивчити веб-дизайн, так і для зовсім початківців веб-дизайнерів.

Веб дизайнер: зарплата та ціни на проектах

Якщо ви шукаєте роботу віддалено як фрілансер, у вас є два способи дізнатись про перспективи оплати вашої праці. Погодитись на вартість проекту вже вказану на сайті котрий пропонує проект чи вакансію, або ж запропонувати свою ціну.

Якщо вам необхідно визначити та розрахувати вартість проекту замовника, можливо вам буде зручно користуватися спеціальним інструментом, який розраховує вартість вебсайту залежно від складності, наповнення, маркетингової ніші та спеціалізації, наявності функцій та інструментів.

Якщо ж ви обираєте погодинну оплату, то вам варто знати, що ціни на послуги веб дизайну коливаються від 30-75$ за годину. Однак, якщо ви лише починаєте свою кар’єру і працюєте над портфоліо, можливо варто обрати кілька дешевших проектів чи разово погодитись на меншу оплату для того, щоб отримати хороший рейтинг та відгуки замовників. 

Веб дизайнер: вакансії та пошук роботи

Команда Fairo вже писала про сайти для пошуків фріланс роботи, але тут не все підходить для дизайнерів. Давайте окремо розглянемо найактуальніші варіанти.

  • Upwork

Найчисельніша біржа для фрілансерів у світі, що вже зібрала майже півтора мільйони клієнтів з різних сфер — від дизайну, ведення бухгалтерії чи написання контенту, до розробки ігор. Завдання відрізняються вартістю та дедлайнами, а тому можна знайти короткострокові та довгострокові проекти.

Комісія Upwork: Від 5 до 20% (залежить від суми контракту).

  • Freelancer

Популярний, але на перший погляд не такий зручний сайт для фрілансерів з усього світу. Для користування і пошуку можливостей, спершу треба обрати план, який коштує від 1$ до 60$ в місяць. Ця сума залежить від кількості зовнішніх інвойсів, заявок на місяць, а також опцій налаштування вигляду профілю. Тому для початку пошуків роботи потрібно оплатити як мінімум 10$.

Комісія Freelancer: від 3 до 10% від доходу за виконану роботу.

  • Guru

Якщо ваша сфера роботи фріланс дизайн, цей ресурс точно буде корисним. Сайт з можливостями для веб-дизайнерів та графічних дизайнерів. Тут є безкоштовна опція користування, але є й платні плани (від 12 до 45$ за місяць), що залежать від типу послуг, які ви оберете. Аби подаватися на можливості роботи, потрібно купувати «спроби». Тому тут, як і на Freelancer, потрібен стартовий капітал для початку роботи.

Комісія Guru: 2,5% кожен раз, коли ваші клієнти здійснюють платіж на сайті після успішного завершення ваших проектів.

  • 99designs

Сайт з безліччю пропозицій для фотографів та дизайнерів. Отримати шанс працювати тут не так легко, адже платформа побудована по схемі конкурсного майданчику. Замовники публікують завдання, котре стає конкурсом з описом і бюджетом, а фрілансери подають на нього свої ідеї та рішення. Далі, після кількох етапів конкурсу, проект знаходить свого виконавця, який і отримує винагороду.

Комісія 99designs: від 5 до 15% від доходу за виконану роботу.

Як сплачувати податки і подавати декларації про доходи фрілансерам?

Податки не будуть здаватись такими страшними разом з Fairo. Попередньо заповнені звіти, декларації про доходи нагадування про дедлайн подачі звітності, та ще безліч інших функцій, які збережуть вам час і нерви. Приділіть час вашій роботі, а Fairo подбає про податки для фрілансерів. Завантажуйте додаток вже сьогодні і вас чекатиме приємний сюрприз:

Google Play

App Store