Ваш ідеальний ранок: тайм-менеджмент для фрілансерів

Якщо ви фрілансер та працюєте в умовах жорстких дедлайнів або з замовниками, які мешкають у іншому часовому поясі, інколи межа день-ніч може стиратися. Незалежно від того, в котрій годині почався ваш ранок, спробуйте дотримуватись певних звичних ритуалів, котрі додаватимуть вам енергії та допоможуть залишатись продуктивними протягом цілого дня.

Плануйте день

Планування здається нудним, чи не так? А як щодо того, щоб спланувати щось несподіване? Ви можете планувати не лише нудні списки робочих справ, а, наприклад, спланувати знайти гарне затишне кафе, щоб там працювати один день на тиждень. Непоганий план, погодьтесь? :) Іншими словами, варто планувати приємні та надихаючі речі також, тоді планування з часом стає природним і органічним процесом, що не викликає опору.

Уникайте новин та використання гаджетів

принаймні перші півгодини після прокидання. Не варто занурюватися в новини та соцмережі одразу після прокидання, це перевантажить ваш мозок і викличе стрес ще до того, як ви встигнете отямитись зранку. Якщо це складно, просто залишайте телефон у іншій кімнаті, тоді ви зможете позбутися цієї звички, якщо вона вже перетворилась на автоматичну. Обов’язково вимикайте сповіщення на ніч, щоб ви не прокидалися від них зранку.

Перехід від сну до роботи

Малювання, пробіжка з собакою, чи приготування млинців — немає значення, що саме ви робитимете, але це має бути приємне заняття, що дозволить вам прокинутись, дасть час на те, щоб впорядкувати думки. Добре, якщо це заняття, що має відношення до вашого хобі або до професійної діяльності, однак це не обов’язково.

Відмовтесь від кави, якщо ви не спите достатньо

Якщо ви не отримуєте достатньо сну, кава не здатна покращити ваш стан чи додати енергії. Навпаки, у вас може розвинутись тахікардія, підвищена спітнілість чи дратівливий стан. Якщо ваш графік дуже нестабільний, краще зробити вибір на користь кількох чашок чаю, або навіть замінити каву прогулянкою на свіжому повітрі, щоб почуватись бадьоріше.

Ніколи не працюйте в ліжку

Ви знаєте як це буває — думаєте: “лише перевірю, чи немає повідомлень від замовника”, і раптом ви незчулися, як день минув, а ви досі у піжамі. Намагайтесь не допускати такого, відкривайте робочі листи, мережі і повідомлення лише після того, як прокинулися остаточно.

Не пропускайте сніданок

Але й не змушуйте себе вживати їжу, особливо якщо ви ще не достатньо прокинулись. Можливо, краще зробити це на годину пізніше, коли у вас з’явиться апетит, а час можна приділити ранковій руханці. Обов’язково випивайте склянку води, це необхідно вашому організму.

Рух — це життя

Вам потрібно рухатись, щоб прокинутись, але рух може бути різним. Можна просто потанцювати під улюблену музику, замість того, щоб робити нудні одноманітні вправи. Також, якщо покриття підлоги це дозволяє, можна пострибати, це справді додає енергії, і це весело! Ви можете повиснути на турніку, розтягуючи хребет, або використати для цього м’яч для фітнесу. Насправді такі нескладні вправи можуть зайняти всього кілька хвилин, але сприятимуть зосередженню та хорошому настрою весь день.

Приділяйте час близьким

Часто ранок — це саме той час, який ми проводимо з близькими. Спільна пробіжка, спільний сніданок, чи будь-яке інше заняття, яке вам обом до душі — це хороший спосіб підняти настрій собі та партнеру і покращити відносини. Якщо ви мешкаєте самі, зателефонуйте чи напишіть приятелю, або навіть створіть традицію спільних ранків у певні дні тижня чи місяця.

Ранок — найкращий час для листування

Відеоконференції можуть бути не найкращим варіантом зранку, але відповісти на електронні листи та повідомлення у соцмережах не є складним завданням. Якщо у вас терміновий проект, і ви не хочете, щоб вас відволікали, попередьте про це усіх, хто може вам писати чи телефонувати зранку — і ви заощадите собі час та уникнете стресу.

Усі ми різні, ранок може бути для когось часом найбільших звершень або ж навпаки – періодом доби, коли ви найменш продуктивні. Потрібно зважати на свої особливості та не ставити перед собою нездійсненних завдань. Якщо ви не можете працювати зранку ефективно, то, може, краще таки приділити цей час запашній каві з свіжими булочками, і дати собі час та можливість прокинутися, щоб мати достатньо енергії вдень та ввечері.