Успіх у роботі та бізнесі: як впливає на успіх ваше професійне коло

Професійне коло не з’являється у людей саме по собі, тим паче у фрілансерів, які часто вирішують приділяти весь свій час виключно праці. На жаль, бути фрілансером – означає брати на себе багато ролей, і мережа зв’язків є необхідною для побудови власного бізнесу. Працювати на фрілансі – це майже безперервний пошук майбутніх замовлень; не варто сподіватись, що кілька постійних клієнтів цілковито забезпечать роботою.

Тут справа у кількості. Вам необхідно знайомитись із якомога більшою кількістю людей, щоб отримувати більше замовлень. Тож як налагодити зв’язки, якщо ви лише починаєте, і це питання подекуди змушує вас почуватись некомфортно?

Спілкуйтесь наживо

При всій кількості знайомств, цього може бути недостатньо. Ви можете бути висококласним фахівцем, але як про це дізнаються інші, коли ви сидите вдома та ні з ким не спілкуєтесь?

  • Використовуйте сайти на кшталт meetup.com, щоб знайти мережеві події у вашому місті. Спочатку вам може бути незручно, але всі прийшли сюди з однієї і тієї ж причини, тож не соромтесь. Розмовляйте з людьми якомога більше та розповідайте про те, чим ви займаєтесь.
  • Приєднайтесь до спортивної команди чи спільноти із спільними інтересами. Ваші зв’язки – це не лише побудова професійних відносин; не менш важливим важливим є знайомство з широким колом людей. Неможливо передбачити, коли хтось з вашої футбольної команди шукатиме саме людину вашого фаху.

Навідайтесь у коворкінги

У багатьох містах є коворкінг простори, до того ж вам не обов'язково завжди платити, щоб насолоджуватись усіма їхніми перевагами. Вони доволі часто організовують чи приймають в себе галузеві події, щоб привабити нових відвідувачів, або ви можете отримати безкоштовний пробний день доступу. Коворкінги заповнені фрілансерами, тож оплата постійного членства чи довільний день перебування у коворкінг просторі може окупитись побудовою нових зв'язків.

Також, пам’ятайте – інші фрілансери у вашій галузі не завжди є конкурентами; ніколи не знаєш, хто може порекомендувати вас, чи передати замовлення через надто велику поточну завантаженість.

Знайдіть наставника

Якщо побудова зв’язків досі вас дещо лякає, ви можете скористатись особистою допомогою фахівця. Онлайн мережа – чудове місце для пошуку досвідченого ментора, який (яка) може дати професійну пораду, або якщо мешкає у вашому регіоні, матиме змогу відвідати професійну подію з вами, щоб показати, як це робиться, та представити вас іншим людям.

Досвід – найкращий вчитель, тож навчайтесь у когось, хто робив спроби, терпів невдачі та спромігся досягти успіху. Не бійтесь питати. Однак не звертайтесь незнайомців, краще оберіть когось із вашого кола, з ким ви мали продуктивне спілкування.

В усіх спробах побудувати коло зв’язків залишайтесь щирими в процесі спілкування. Справжні зв’язки ведуть до більш продуктивних рекомендацій. Зберігайте професіоналізм, цінуйте час, який вам приділяють інші люди, та не забувайте про віддяку, коли з’являється така нагода. Побудова ділових відносин потребує часу, і ці відносини необхідно живити, тож важливо почати якнайшвидше. Трохи наполегливості і цілеспрямованості – і ваше коло зв’язків зросте.