Топ-3 особливості обліку ФОП 3 спрощеної податкової системи

January 11, 2021

Правила подачі податкової звітності можуть здаватися доволі заплутаними. Fairo створений для вас, щоб робити діловодство та податкову звітність простішими. Тож давайте спробуємо розібратися разом у особливостях розрахунку суми податків, дедлайнах та підкреслити найважливіше.

1. Розрахунок суми податку

Як платити Єдиний Податок

Якщо ви є ФОП на третій групі оподаткування і не є платником ПДВ, сума Єдиного Податку для вас становить 5% від доходу. Якщо ви отримуєте дохід в іноземній валюті, враховуйте, що сума буде перерахована у гривнях по курсу НБУ, на день отримання платежу. Розглянемо приклад: ви отримали 30 тис грн доходу за три місяці. Відповідно ви повинні сплатити:  1500 грн за квартал. 

ФОП 3 також повинні сплачувати податок ЄСВ (Єдиний Соціальний Внесок). Загальна ставка ЄСВ становить 22% від мінімальної заробітної плати, передбаченої бюджетом.


Як платити ЄСВ

Наприклад, за період січень-серпень мінімальна заробітна плата в Україні становила 4723 грн, а починаючи з вересня - 5000 грн. Отже, мінімальний щомісячний внесок становив 22 % або 1039,06 грн у період січень-серпень та збільшився до 1100 грн у вересні. Відповідно, ця сума множиться на 3, оскільки ЄСВ сплачується раз у три місяці. Отже 3300 грн це сума ЄСВ, яка підлягає до оплати за 3-ій квартал (жовтень-грудень) 2020.

Важливо! З 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата становить 6000 грн, отже сума ЄСВ зростає і становить 1320 грн за місяць або 3960 за квартал (січень-березень 2021).

Граничний обсяг доходу на весь 2020 рік для ФОП 3-ї групи на єдиному податку становить: 6 497 267,76 грн., враховуючи зміни до законодавства, що приймались протягом року. Цікаво, що є деякі типи коштів та надходжень, які не підлягають оподаткуванню.

Платежі, які не підлягають оподаткуванню:

  • податок на додану вартість (ПДВ); 
  • поворотна фінансова допомога, яка повертається протягом 12 місяців; 
  • банківський кредит;
  • гроші з Пенсійного фонду та інших державних фондів; 
  • сума передоплати, яку постачальник повертає через скасування покупки;
  • сума податку, яка була переплачена та повернута назад;2. Дедлайни подачі звітів  та сплати податків

Податковий звітний період для ФОП 3 на спрощеній податковій системі для 3-ї групи становить квартал (три місяці). 

Декларація про доходи подається протягом 40 днів після закінчення звітного періоду (наприклад, для 4-ого  кварталу 2020  дедлайн подачі 9 лютого 2021). Єдиний податок повинен бути сплачений протягом 10 днів після закінчення строків подання звітності або протягом 50 днів після закінчення кварталу (для 4-ого кварталу 2020  дедлайн 20 лютого 2021 р.) 

Звітність платника єдиного внеску (ЄСВ) “за себе” подається підприємцем лише раз в рік до податкової за встановленою формою, а за найманих працівників - щомісячно до 20 числа місяця наступного за звітним.

ЄСВ сплачується щоквартально протягом 20 днів після закінчення кварталу (для 4-ого кварталу 2020 - 19 січня 2021 року).

Підказка: якщо ви використовуєте Fairo, то отримаєте розумні нагадування про всі податкові дедлайни :)


3. Керування податковою звітністю

Ви можете подавати декларації та  сплачувати податки самостійно (наприклад за допомогою сайту Cabin.sfs.gov.ua), однак вам доведеться витратити свій час та зусилля. Звісно, ви  можете найняти бухгалтера і просто сплачувати в середньому 500 грн на місяць за послуги. Але існує інше рішення! Ви можете завантажити Fairo та використовувати новітній додаток для ФОП 3 з автоматичним розрахунком суми податків, надсиланням звітів у податкову з допомогою Е-підпису, розумними сповіщеннями про терміни подачі і результатами розгляду  звітів.

Ви зможете приділяти більше часу своєму бізнесу та займатись тим, що любите, адже ваші податки та звіти - у порядку, а ви можете спокійно працювати.


Швидше на борт! Ми візьмемо на себе діловодство та допоможемо вам встигати більше справ.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.