Штрафи за протермінування або несплату ЄСВ у 2021 для ФОП

У 2021 році в Україні  платники ЄСВ, в тому числі ФОП 1,  ФОП 2, та ФОП 3,  ЗВІЛЬНЕНІ від штрафів за несплату соціального внеску. Їм також  НЕ нараховують пеню за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум ЄСВ і несвоєчасне подання звітності з ЄСВ. Раніше нарахована пеня підлягає списанню.

Проте існує законодавча колізія щодо цього закону, оскільки введення цієї норми не звільняє підприємців від адміністративної відповідальності за несплату чи несвоєчасну сплату ЄСВ у 2021.

Тимчасово штрафні санкції, визначені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, НЕ застосовують за наступні порушення, вчинені в межах періоду  з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):

– несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;

– неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховують ЄСВ (авансових платежів);

– несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом про ЄСВ, до контролюючих органів.

Отже, штрафні санкції відсутні у випадку, якщо ви  несвоєчасно або не повністю оплатили ЄСВ або несвоєчасно представили звітність. Однак, якщо ви не заплатили взагалі і не повідомили про це податкові органи, то вам загрожує штраф:


  • Порушили вперше -  510-680 грн (30-40 неоподатковуваних мінімумів
  • Якщо до вас вже застосовували штрафні санкції цього року за те саме порушення - 680-850 грн (40-50 н.м).  
  • Заборгували більше ніж 5100 грн (300 н.м.) - штраф 680-1360 грн (40-80 н.м.)

Джерело: ст. 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Звіт з ЄСВ

Усі підприємці повинні подавати звіт з ЄСВ раз на рік у складі оновленої об'єднаної звітності. Штраф у разі відсутності звіту складе 340 грн.

Складно? Підказка: зверніться до Fairo та будьте завжди в курсі усіх податкових дедлайнів, отримуйте автоматично заповнені звіти про ЄСВ та звіти по єдиному податку  та актуальні реквізити для сплати усіх податкових платежів.