Розрахунковий рахунок за стандартом IBAN

Що таке IBAN? 

IBAN — це міжнародний номер банківського рахунку. Складається з літер UA та 29 символів (літери та цифри) в такій послідовності:

 • код України — UA — 2 букви;
 • контрольний розряд — 2 цифри;
 • код банку — 6 цифр;
 • рахунок — довжина номера рахунку не є фіксованою (з 01.11.2019 р. — від 5 до 19 символів).

IBAN код в Україні

Згідно з Міжнародним стандартом кодифікації банківських рахунків, з 2019 року в Україні стартувало введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог Стандарту ISO 13616.

Відповідно по постанов НБУ, перехід на такий стандарт означає, що кількість обов'язкових реквізитів для платіжних документів скоротиться. Таким чином з'являється можливість спростити процедуру верифікації рахунків, їх розпізнавання і захист, адже банкам простіше ідентифікувати платника, одержувача і банк через який відбувається розрахунок.

Національний банк України на своєму сайті нагадує, що нові рахунки банки України відкриватимуть своїм клієнтам виключно за стандартом IBAN. З 2019 року рахунки IBAN обов'язкові для клієнтів усіх банків України при переказі коштів як в національній, так і в іноземних валютах. 

Як заповнити реквізити розрахункових документів?

 • У документах на переказ коштів в реквізитах платника/одержувача ви можете заповнити як пару реквізитів (номер рахунку платника/одержувача і код банку платника/одержувача), так і номер рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN. 
 • У разі заповнення номера рахунку платника/одержувача за стандартом IBAN в реквізиті «Код банку платника/отримувача» потрібно вказати нуль.
 • Банк платника зобов'язаний прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких вибрав платник.

Банк одержувача коштів зобов'язаний зарахувати кошти на рахунок одержувача:

 • по парі реквізитів («Код банку» і «Рахунок») — якщо рахунку не присвоєний стандарт IBAN або якщо платникові невідомо рахунок одержувача за стандартом IBAN; 
 • за стандартом IBAN.

Також, дізнайтесь чи обов’язково ФОП відкривати рахунок у банку та читайте як користуватись ФОП рахунком у нашому блозі.

Як знайти нові реквізити для сплати податків?

Якщо реквізити для сплати податків у електронному кабінеті податкової не оновились, їх потрібно перевірити. Це можна зробити: 

Зручна сплата податків у Fairo

У Fairo усі реквізити для сплати податків оновлюються автоматично і не потрібно переживати, що гроші надійшли на невірний рахунок. Менше турбот, більше часу на те, що ви дійсно любите. Завантажуйте зараз і спробуйте.

Як подивитись свій IBAN у Fairo?

 1. Зайдіть у меню Мої гроші.
 2. Клікніть потрібний рахунок та натисніть “інформація”. Номер можна скопіювати до буфера обміну і надіслати чи вставити у інвойс.

Як здійснити платіж по IBAN у Fairo?

 1. Зайдіть у меню Мої гроші.
 2. Оберіть вкладку Бізнес у своїх рахунках та клікніть Платіж.
 3. Оберіть IBAN платіж по Україні з ФОП та введіть необхідні дані.