Робота вдома: як створити комфортний простір та робочу зону

Інколи робота з дому може здатися дуже комфортним варіантом, якщо це декілька днів на місяць. Проте сьогодні, коли в умовах всесвітнього карантину багато офісів перейшли на віддалену роботу повністю, стає дуже важко розмежувати роботу і відпочинок. Ми пропонуємо поміркувати над дрібними, але дуже важливими умовами, які необхідні для того, щоб ви почували себе дома якнайкраще та могли зосередитись на праці.

Комфорт

Перш за все, подбайте про те, щоб ваш стіл, стільці чи крісла були зручними і підходили саме вам. Відмовтесь від стандартних офісних крісел. Сьогодні є великий вибір як фантастичних дизайнерських меблів, так і простіших звичних варіантів: можна обрати  крісло-яйце, крісло-мішок, крісло-гойдалку та навіть геймерське крісло з можливістю регулювати кут нахилу спинки та підбирати найбільш зручні положення для вашого тіла.

Меблі та приладдя

Стіл повинен бути обладнаний саме під ваші потреби і щоденний стиль роботи. Якщо ви працюєте з паперами, вам будуть потрібні органайзери, шафи, шухляди, канцелярське приладдя та інші дрібниці для правильної організації документів. Якщо ж ваш єдиний пристрій для роботи – це комп’ютер чи ноутбук, ви можете обмежитись зручним комп’ютерним столом та додати невелику поличку для книг вашого професійного напрямку, і цього буде достатньо.

Якщо ви працюєте у сфері дизайну або просто волієте  візуалізувати свої ідеї, придбайте спеціальні дошки для того, щоб створювати дизайнерські рішення, малювати проекти та майндкарти. Окрім цього, Ви можете додавати наліпки з нагадуваннями та завданнями, що потрібно виконати, або використати дошку для цитат чи власних думок та ідей, які надихатимуть вас щодня.

Дизайн

Не варто хаотично підбирати предмети інтер’єру, щоб потім з’ясувати, що вони мало поєднуються між собою. Уявіть кінцевий результат. Найкраще, якщо у вашому інтер’єрі буде один яскравий кольоровий акцент (наприклад крісло, або  килим чи настінна панель), а решта предметів інтер’єру будуть стриманих нейтральних кольорів і не відволікатимуть вас.

Шум

Захистіть себе від зовнішнього шуму. Більшості людей потрібна тиша для роботи, і якщо є надто багато обставин, на які ви не можете вплинути, вам знадобляться навушники, щоб уникнути дратівливих звуків, що котрі заважають вам зосередитись. Ви можете встановити скляні панелі, які будуть розмежовувати ваш робочий простір, але дозволять вам бачити інші кімнати чи приміщення, або ж зважитись на кардинальне рішення і встановити звукоізоляційні панелі.

Світло

Заздалегідь обдумайте, як проходить світло у кімнату в різний час доби, і чи не буде воно заважати вам під час роботи. Варто відмовитись від нудних  офісних жалюзі, ви ж вдома :). Натомість, спробуйте подумати над яскравими та приємними віконними завісами.

Також легко додати затишку з допомогою точкового світла. Подбайте про потужність і колір ламп таким чином, щоб освітлення стало джерелом додаткового натхнення та не дратувало вас. Ви також можете використовувати освітлення як декор і придбати кольорові лампи, що будуть створювати затишок у вечірній час.

Температура

Влітку вам може знадобитись кондиціонер, для того щоб почуватися комфортно. Взимку, можливо, варто подумати про підлогу з підігрівом, якщо вам здається, що у приміщенні часто буває холодно, або клімат, у якому ви мешкаєте, дуже мінливий. Підлога з підігрівом може слугувати як для роботи, так і для розслаблення. Ви можете також придбати зволожувач повітря або, щонайменше, регулярно провітрювати приміщення та робити вологе прибирання.

Рух та спорт

Подбайте про те, щоб ви мали змогу зробити нескладні та корисні вправи на стільці, або постеліть йога-килимок. Ви можете також придбати кулю для фітнесу або тренажер, але враховуйте, що вони будуть займати певний простір. Головне – приділити для руханки принаймні пів години на день у спосіб, зручний саме для вас, неважливо, чи це буде бігова доріжка, гантелі, чи просто дихальні вправи на підлозі.

Кімнатні рослини

Часто рослини вважають універсальним засобом для створення затишку чи гарного самопочуття. Насправді, кожна рослина потребує правильного ретельного догляду, а всохла чи хвора рослина  може стати джерелом стресу та неприємних емоцій. Тому добре зважте, чи вам потрібні рослини, які саме, і чи матимете ви час та можливість доглядати за ними. Горщики доцільно обрати таким чином, щоб вони пасували до базового дизайнерського рішення і не створювали дисонансу.

Декор

Декор має органічно вписуватись у ваш інтер’єр і не захаращувати простір. Уникайте багатьох дрібних деталей, що погано поєднуються між собою. Зробіть вибір на користь кількох лаконічних предметів чи творів мистецтва, що матимуть для вас естетичну привабливість. Однак, якщо вам хочеться зробити колаж із фотографій з мандрів, це також чудова ідея. Найважливіше, щоб в інтер’єрі не було випадкових предметів, і кожна річ становила для вас цінність та викликала приємні емоції.

Використовуйте наявний простір

Якщо ви раніше не працювали вдома впродовж тривалого часу, вам може здатися, що ваше помешкання не має відповідного місця для облаштування робочої зони. Інколи наші помешкання є дуже захаращеними, тож не оминіть чудової  нагоди позбутися всього зайвого.

Спробуйте подумати про ніші, балкони, нефункціональні меблі. Насправді вам не потрібно дуже багато простору, натомість необхідні комфортні умови і простір, облаштований з урахуванням саме ваших щоденних потреб, особливостей здоров’я, уподобань та стилю роботи.

Коворкінг

Подумайте про те, чи потрібна вам окрема кімната, чи, можливо, навпаки – вам буде краще працювати з кимось із близьких чи друзів у приміщенні, маючи змогу ділитися інформацією, спілкуватися, або просто разом пити каву у перерві, як ми це звикли робити у офісі.

Якщо ви екстраверт, можливо, вам буде надто самотньо працювати в окремій кімнаті та не спілкуватися з людьми. Якщо ж перебування наодинці є для вас комфортним, тоді подбайте про те, щоб близькі не порушували ваші кордони.

Не бійтесь змін

ІІнколи те, що здавалося ідеальним на перший погляд, може викликати інші емоції або просто набриднути з часом. Якщо ви помітили, що інтер’єр або дизайн перестав вас влаштовувати з якихось причин, не вагайтесь і змінюйте це. Ви не змушені терпіти картину, яка вас дратує, чи незручний стілець лише тому, що ви його придбали.

Колір стін чи панелей також можна переробити. Окрім цього, якщо вам в принципі швидко набридає однакове середовище, спробуйте щотижня робити перестановку, міняти  своє власне положення у просторі або змінювати предмети декору.