Робота онлайн для фрілансерів: сайти для пошуку проектів

2020 рік став періодом багатьох змін на ринку праці. Багато працівників припинили ходити на роботу в офіс, а дехто й зовсім змінив своє місце праці. В результаті численних скорочень і фінансових труднощів, велика кількість людей почала шукати роботу онлайн. Саме для такої задачі найбільше підходять спеціальні сайти для фрілансерів-професіоналів, які можуть працювати з будь-якого куточку планети.

Якщо ви шукаєте роботу онлайн або лише зараз вирішили спробувати перейти у вільне плавання, ця підбірка — для вас. Разом з Fairo, можна не лише розібратись у доходах і податках, а й дізнатися про місця де ці доходи здобути ;)

Розпочнімо з найбільш популярного сайту, а потім перейдемо до інших аби зрозуміти їх основні умови, переваги та недоліки.

Upwork

Найчисельніша біржа для фрілансерів у світі, що вже зібрала майже півтора мільйони клієнтів з різних сфер — від дизайну, ведення бухгалтерії чи написання контенту, до розробки ігор. Завдання відрізняються вартістю та дедлайнами, а тому можна знайти короткострокові та довгострокові проекти.

Комісія Upwork: Від 5 до 20% (залежить від суми контракту).

Freelancer

Популярний, але на перший погляд не такий зручний сайт для фрілансерів з усього світу. Для користування і пошуку можливостей, спершу треба обрати  план, який коштує від 1$ до 60$ в місяць. Ця сума залежить від кількості зовнішніх інвойсів, заявок на місяць, а також опцій налаштування вигляду профілю. Тому для початку пошуків роботи потрібно оплатити як мінімум 10$.

Комісія Freelancer: від 3 до 10% від доходу за виконану роботу.

Guru

Якщо ваша сфера роботи фріланс дизайн, цей ресурс точно буде корисним. Сайт з можливостями для веб-дизайнерів та графічних дизайнерів. Тут є безкоштовна опція користування, але є й платні плани (від 12 до 45$ за місяць), що залежать від типу послуг, які ви оберете. Аби подаватися на можливості роботи, потрібно купувати «спроби». Тому тут, як і на Freelancer, потрібен стартовий капітал для початку роботи.

Комісія Guru: 2,5% кожен раз, коли ваші клієнти здійснюють платіж на сайті після успішного завершення ваших проектів.

99designs

Сайт з безліччю пропозицій для фотографів та дизайнерів. Отримати шанс працювати тут не так легко, адже платформа побудована по схемі конкурсного майданчику. Замовники публікують завдання, котре стає конкурсом з описом і бюджетом, а фрілансери подають на нього свої ідеї та рішення. Далі, після кількох етапів конкурсу, проект знаходить свого виконавця, який і отримує винагороду.

Комісія 99designs: від 5 до 15% від доходу за виконану роботу.

SEOClerks

SEOClerks надає можливість досягти успіху в сфері SEO, працюючи тісно з клієнтами. Тут є шанс знайти безліч проектів, так як індустрія SEO інтенсивно розвивається, і все більше компаній зацікавлені у використанні інструментів для просування своїх продуктів.

Комісія SEOClerks: 20% з кожного успішного проекту.

Робота онлайн та податки

Якщо ви лише починаєте знайомитись зі світом фрілансу чи шукаєте роботу онлайн, не забудьте дослідити питання податків. Ведення звітності, подача електронної декларації, та сплата податків — це не так важко, як вам здається, особливо з підтримкою додатку Fairo. Ніяких зайвих черг та турбот зі звітами — Fairo допоможе вам розібратись у документах і не загубитись у дедлайнах.

Спробуйте:

Google Play

App Store