Робота, кава і дедлайни: працювати у кафе — це ефективно чи втрачений час?

Робота з кафе нагадує нам про письменників, котрі поспішають завершити свій найвизначніший роман, та про ділові угоди, чия доля вирішується поміж кількох випадкових чашок кави, тож яке краще місце можна уявити для фрілансера? Освіжити своє сприйняття та урізноманітнити ритм життя новим середовищем – чудова ідея. Однак робота з кафе вимагає певного підходу, адже є ймовірність потрапити у певні пастки та відволікатись на сторонні речі, працюючи серед людей, якщо не підготуватись належним чином.

Знайти правильне місце

На жаль, деякі кафе просто не підходять для того, щоб працювати. Перш ніж ви наважитесь змінити домашній робочий стіл на столик у кафе, дослідіть місце. Відвідайте кілька кафе у вільний час, у ті дні та години, коли ви плануєте працювати.

  • Вам подобається трохи шуму вулиці чи ви хотіли б тихіше місце?
  • Чи зручні стільці ? Чи столики потрібної висоти?
  • Чи є безкоштовний вай-фай у постійному доступі? Чи це залежить від обставин?
  • Та найважливіше – чи подобається вам кава тут?

Ваше улюблене кафе може бути чудовим місцем, щоб провести час з друзями, але жахливим варіантом, коли потрібно знайти локацію, де ніщо не відволікатиме.

Розпочати роботу

Тепер, коли ви знайшли ідеальне кафе для того, щоб змінити обстановку, це не обов’язково означає, що ви працюватимете продуктивно. Секрет у плануванні. Тож, що можна зробити, аби успішно використати час, проведений у кафе, для роботи?

  • Ретельно оберіть місце, де ви сидітимете. Тихий куточок є більш вдалим вибором, ніж стіл біля кухні чи головного входу. І подбайте про доступ до розеток. Ви ж не хочете бігти по блок живлення, коли будете додавати останні штрихи до свого шедевру.
  • Спробуйте сісти за більший стіл. Звісно, звертайте увагу, чи не надто багато є людей, однак вам знадобиться трохи більше простору, щоб розміститися та працювати ефективно.
  • Візьміть кілька пар навушників, щоб приглушити звуки навколо. Якщо ви чутливі до зовнішніх звуків, можливо, варто придбати шумоізоляційні навушники. На жаль, вони зазвичай недешеві, та є бюджетні варіанти, наприклад Audio-Technica in-ear headphones за €39,99, або MPow bluetooth headphones за €49,99. Навіть якщо вони не позбавлять шуму цілком, мають суттєво зменшити рівень шуму, що відволікає. Бажаєте дозволити собі кращий варіант, не виходячи за межі бюджету? Спробуйте Sony Wireless за €96,50 або Cowin E7 Pro за €86,99.
  • Щоб залишатись зосередженими на роботі, спробуйте додаток для продуктивності. Один з улюблених милих додатків Forest (безкоштовний для Android, до €2 під iOS) винагороджує вас за уникнення спокуси використання смартфону шляхом вирощування віртуальних дерев. Уникаєте телефону – і ваш ліс росте; зависаєте у телефоні – і ви вбили ваше дерево. Безкоштовне розширення браузера Chrome StayFocusd обмежує ваш доступ до будь-яких відволікаючих сайтів, котрі ви оберете. Strides безкоштовний (обмежений доступ з IOS) і дозволяє контролювати як бажані цілі, так і погані звички, яких хочете позбутись.
  • Пам’ятайте про необхідність перерв у роботі. Регулярні перерви допоможуть збільшити вашу продуктивність, тож не варто картати себе за паузу, дозвольте собі встати та потягтися, посидіти в Інтернеті, щось випити або перекусити. Однак переконайтесь, що ви контролюєте час, аби десятихвилинна перерва не перетворилась на годинну.
  • Не забувайте взяти свої візитки. Ніколи не знаєш, де зустрінеш потенційного клієнта.


Зміна звичного ритму життя час від часу та робота в іншому середовищі може додати енергії та пробудити креативність. За умови незначної підготовки робота у кафе може бути такою ж ефективною, як з дому чи з офісу. Обміркуйте критично свої вимоги до ефективності, продуктивного середовища для роботи і переконайтеся, що ви володієте усім необхідним для того, щоб залишатись зосередженим та проводити час у кафе із користю.