Реєстрація ФОП не за місцем прописки

Чи можна зареєструвати ФОП без місця реєстрації (прописки) в паспорті?

Так. При реєстрації ФОП через сервіс Дія, ви можете зареєструватись без прописки. Основна перевага даного способу — це швидкість та зручність для користувача. А про порядок реєстрація ФОП через Дію ми розповідали тут.

Важливо пам'ятати: після такої реєстрації податкова може поцікавитись причиною. Ми вже згадували, що у кожного підприємця (ФОП) в Україні є побоювання потрапити під пильне око податкової служби. Для того аби ви змогли мінімізувати ризики перевірки податківців і приділяли більше часу своєму бізнесу, в цій статті ми вирішили розібратись з видами та підставами для перевірок і коли саме вони відбуваються.

При перевірці вашого місця реєстрації в податковій можуть виникнути питання, на якій підставі ви вирішили зареєструвалися по тій чи іншій адресі. Тому краще бути готовим пред’явити документи, що підтверджують ваше проживання за адресою реєстрації. Наприклад, якщо ви орендуєте квартиру, підготуйте договір оренди. Якщо квартира належить вам на правах власності, покажіть договір купівлі-продажу. 

Наша порада: якщо ви не маєте прописки, краще реєструватися за тією адресою, де ви проживаєте і маєте відповідні документи, що це підтверджують.

До речі, якщо ви вже зареєстровані в Дії, ви можете легко відкрити свій рахунок у Fairo без відеодзвінка з банку. Сканування або показ документів також не потрібні. Подивіться тут, як це легко крок за кроком. Загалом весь процес займає менше 3 хвилин, щоб заощадити час на те, що ви дійсно любите. Fairo — це спрощення та автоматизація вашої ФОП бухгалтерії, рахунків-фактур та податків із вбудованим банкінгом. 

Чи можу я змінити адресу ФОП через сервіс Дія?

Ні, при внесенні змін щодо місцезнаходження ФОП потрібно сплачувати адміністративний збір та подавати квитанцію про його оплату державному реєстратраторові чи нотаріусу. Тому зараз така процедура відбувається лише особисто і виключно через державного реєстратора чи нотаріуса.

Які документи потрібні для зміни адреси ФОП?

Перш за все, заява. 

Заяву можна заповнити на папері, можна надрукувати. В ній треба зазначити нову адресу реєстрації. 

Важливо: разом з цим документом, державному реєстраторові треба подати квитанцію про сплату адмінзбору (в 2022 році адміністративний збір за дану послугу коштуватиме приблизно 250 грн.)