Податкові перевірки ФОП: як проходять і що означають?

У кожного підприємця (ФОП) в Україні є побоювання потрапити під пильне око податкової служби. Команда Fairo вже аналізувала найтиповіші помилки при веденні обліку та оподаткування. Для того аби ви змогли мінімізувати ризики перевірки податківців і приділяли більше часу своєму бізнесу, спочатку варто розібратись з видами та підставами для перевірок і коли саме вони відбуваються.

Види податкових перевірок

Підстави для проведення позапланових перевірок 

Підстави для проведення документальних позапланових перевірок визначено п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України. Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав:

  1. Податкова служба отримала інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого ПКУ законодавства.
  2. Платник податків не подав вчасно податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення.
  3. Платник податків подав контролюючому органу уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся контролюючим органом.
  4. Виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків.
  5. Платник податків подав контролюючому органу заперечення до акту перевірки.