Податкова та ЄСВ звітність: подання оновлено з 2021 року

За оновленим наказом Мінфіну передбачається декларування ЄСВ та ПДФО у об'єднаному форматі вже з 2021 року.

Яких змін зазнав наказ?

Перша редакція наказу була затверджена 2 жовтня 2015 року. Згідно з наказом Мінфіну від 8 грудня 2020 року, була затверджена нова форма річної декларації про майновий стан та доходи та інструкції для її заповнення. Завантажити їх можете за посиланнями: форма, інструкція. На що варто звернути ФОП у цьому плані – спробуємо розібратися разом!
ФОП 3-ї групи, для яких кожен квартал залишається встановленим звітним періодом з єдиного податку, починаючи з першого кварталу 2021 року одночасно звітують за ЄСВ. А ФОПи 1-2 груп подаватимуть звіти за новою формою вже у 2022 році за наслідками 2021 року. Про конкретні терміни сплати ЄСВ – читайте у нашій статті.

Відповідно до цього, Додаток 1 є обов'язковим для складання з боку ФОП-платників єдиного податку, зокрема й за умов звільнення від сплати ЄСВ на період карантином (строком на місяць чи цілий квартал). Про можливі штрафи за несплату ЄСВ у теперішньому році читайте за посиланням.

Що нового у декларації?

До неї введено чотири нових додатки (що в сумі з існуючими на теперішній день додатками складає сім додатків), а саме:

  • ЄСВ-1 – розрахунок суми нарахованого доходу та єдиного внеску;
  • ЄСВ-2 – розрахунок суми добровільних внесків;
  • ЄСВ-3 – розрахунок збільшення/зменшення суми зобов’язань з єдиного внеску;
  • КІК – розрахунок податкових зобов'язань з ПДФО та військового збору,  визначених з частки доходу контрольованої іноземної компанії.


І головне: кожні зміни – це рух уперед, і Fairo неодмінно допоможе вам! Завантажуйте додаток і будьте в курсі всіх майбутніх виплат та звітностей!