Податкова декларація платника єдиного податку та сплата податку у 2-ому кварталі 2021 року

Єдиний Податок для підприємців ФОП 3

Єдиний податок (ЄП) — податок, що сплачують суб’єкти господарської діяльності на спрощеній системі оподаткування, основний підприємницький податок. Зараз єдиний податок сплачується тільки до місцевого бюджету, а решта відрахувань включені до єдиного соціального внеску.

Бухгалтерія з мобільного для ФОП 3

Функція книги обліку доходів доступна в додатку Fairo. Усі ваші вхідні транзакції будуть синхронізовані з виставленими рахунками і сума податків, яку необхідно буде сплатити, буде показана вам в реальному часі. Завдяки безпомилковому обліку доходів, додаток формує завжди правильну декларацію платника єдиного податку, а наші партнери Liga Report додатково гарантують правильність усіх звітів та реквізитів на які сплачується податок.

Електронна декларація платника єдиного податку

Останній день для відправки податкової декларації за півріччя 2021 року до ДПС  — 09.08.2021. Ви можете скористатись функцією податкової звітності від Fairo і подати автоматично сформований звіт за кілька кліків з мобільного.

Якщо ваш банківський ФОП рахунок інтегровано з додатком Fairo, просто зайдіть у розділ:

 • Мій Бізнес →Звітність →Актуальні  та оберіть зі списку Податковий звіт.
 • Перевірте і затвердіть своїм кодом входу.
 • Відправте звіт та отримайте сповіщення про результат розгляду від Податкової служби протягом доби

Якщо ви не інтегрували свій банківський рахунок з додатком, не засмучуйтесь, вам достатньо ввести лише суми та дати транзакцій у розділі Бухгалтерія, додаток автоматично вирахує вірну суму податку та проведе конвертацію автоматично і безпомилково, навіть якщо ваші кошти надходили у іноземній валюті. Далі повторіть описані вище кроки.

Ваша ставка єдиного податку

 • 3% від суми доходу станом на 1 січня поточного року, якщо ви є платником ПДВ. Якщо ви обираєте цей випадок, необхідно додатково зареєструватися платником ПДВ;
 • 5% від суми доходу станом на 1 січня поточного року, якщо ви не є платником ПДВ.

Коли сплачувати єдиний податок за 2-ий квартал 2021?

Треба сплатити  5% від доходу до 19.08.2021 ( ЄП за другий квартал 2021 року)

Як сплатити ЄП з Fairo?

Ви вже щасливий власник банківського рахунку та карток Fairo? Вітаємо! Якщо ні, то у вас все попереду. Отже, як перейти до справи:

Для сплати Єдиного податку вам потрібно зробити лише кілька кроків:


 • Зайдіть у додаток та клікніть Звітність
 • Оберіть Актуальні
 • Перевірте дані та підпишіть своїм кодом входу
 • Сплатіть вказану суму податку зі свого Fairo бізнес рахунку

Також, читайте як користуватись розрахунковим рахунком для ФОП.

Який штраф за несвоєчасну сплату ЄП?

Підприємці, які відносяться до 3 групи, сплачують ЄП протягом 10 днів після закінчення граничного строку подання квартальної податкової декларації. У разі затримки сплати до ФОП застосовуються наступні штрафні санкції: якщо термін затримки менше 30 днів — у розмірі 10% погашеної суми боргу, більше 30 днів — у розмірі 20%.

Підприємцю, який прострочив сплату ЄП, належить сплатити пеню. Вона нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати ЄП. Розрахунок пені проводиться згідно ст. 129 Податкового кодексу.

Важливо знати:

 • Можна працювати з платниками єдиного податку — ФОП і юрособами.
 • Необмежена кількість найманих працівників. 
 • Є обмеження по видам діяльності. 
 • Можете займатися наданням посередницьких послуг з купівлі, продaжу, оренди тa оцінювання нерухомого майна (зa КВЕД ДК 009:2005. Це група 70.31), а також діяльніcтю з виробництва, продажу ювелірних тa побутових виробів з дорогоцінних металiв, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенногo утворення тa напівдорогоцінного каміння.
 • Обмеження суми річних надходжень – 7 млн. грн.