У 2021 році кількість ФОПів в Україні зросла майже вдвічі

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Опендатабот, з початку 2021 року кількість підприємців (ФОП) в Україні зросла на 31 791 тисячу. У січні 2021 їх було 1 900 012, а вже в червні — 1 931 803. У своєму блозі ми вже розповідали про те як коронавірус вплинув на ринок фрілансу. А оскільки багато фрілансерів зареєстровані як ФОП (чи планують реєструватися як ФОП), можна впевнено сказати що нові “карантинні” обставини значно змінили правила гри у багатьох сферах. Підприємництво не стало винятком. Невже ситуація з COVID стала мотивацією для українців аби розпочати свою справу і працювати на себе? Як виглядає зараз статистика по ФОПам в Україні? Давайте дослідимо. 

Скільки зараз активних ФОП в Україні?

Станом на 13 жовтня 2021 року, в Україні є 1 982 348 ФОПи. Це майже у 2 рази більше, ніж було на кінець 2020 року. Таким чином, статистика підтверджує, що ситуація з COVID стала мотивацією для багатьох українців аби відкрити свій ФОП, розпочати свою справу, працювати на себе і платити податки самостійно. До речі, якщо ви вирішили відкрити ФОП і зареєструватись як фізична-особа підприємець, ми маємо для вас аж дві статті з порадами. 

Статистика по ФОПам за 2021 рік

У 2021 році, 44 тисячі нових підприємців розпочали свою діяльність, а майже 12 тисяч — припинили. Давайте розглянемо які сфери і коди КВЕД обрали українці:

У січні 2021 році було 58 590 ФОПів у цій сфері, а наразі кількість ФОП з таким КВЕД зросла до 62 248. Відповідно, їх кількість зросла на 6% (або на 3658 компаній).


Дані: Опендатабот.

До речі, на 1873 компанії збільшилась кількість малих бізнесів, які надають індивідуальні послуги — у відносному рості це +2%. Зараз в Україні зареєстровано 94 347 ФОПів з таким КВЕДом.

ФОПи, що припинили діяльність

У 2021 році, майже 12 тисяч ФОП припинили діяльність. Найбільша кількість ФОП працювали у наступних сферах:


Причини закриття ФОП

Причини припинення ФОП можуть бути різними. Найчастіше, підприємці в Україні припиняють свою діяльність:

 • через виникнення необхідності виїхати з країни,
 • через неспроможність комерційної діяльності,
 • через необхідність розвитку та розширення бізнесу, яка вимагає ведення комерційної діяльності в іншій організаційно-правовій формі (наприклад, ТОВ або ПП), 
 • через визнання банкрутом,
 • через смерть фізичної особи,
 • через визнання фізичної особи безвісно відсутньою або померлою,
 • або через обмеження цивільної дієздатності фізичної особи або визнання її недієздатною (за рішенням суду).

Fairo для ФОП

Для багатьох підприємців, облік фінансів та оформлення податкових звітів вимагає неабияких зусиль. Окрім спілкування з клієнтами, наймання нових працівників та, власне, робочого процесу, необхідно встигати вести бухгалтерію і подавати звіти  та сплачувати податки вчасно. А мобільний додаток Fairo дозволяє ФОПам і фрілансерам проводити бізнес-операції онлайн прямо зі смартфону. Зокрема, не виходячи з дому чи офісу, можна:

 • Створювати та відправляти інвойси у форматі PDF або у вигляді посилань,
 • Вести автоматизовану бухгалтерію,
 • Отримувати попередньо заповнені податкові звіти,
 • Сплачувати податки у кілька кліків,
 • Користуватись бізнес-рахунками у $ та € та отримувати оплату від іноземних клієнтів.

Спробуйте Fairo зараз та отримайте до 2х місяців безкоштовного користування і 300 UAH на рахунок:

Google Play

App Store