Чи можуть ФОП здавати нерухомість в оренду?

Згідно із законами України, правила надання нерухомості в оренду для підприємців відрізняються. Для ФОП на ЄП є певні обмеження, а ФОП на загальній системі мають можливість здавати скільки завгодно площі, а статус орендаря не має значення. 

Ми вже детально розповідали які КВЕДи краще обирати девелоперам, дизайнерам, продавцям, рекрутерам при реєстрації ФОП, а також писали про те як додати зареєструвати новий КВЕД для вашого ФОП. Але ми ще не розповідали про КВЕДи, які потрібно обирати ФОПам, якщо вони планують займатись орендою нерухомості.

Чи мають право ФОП 3 здавати нерухомість в оренду?

Так, ФОПи 3 групи мають право здавати свою й орендовану нерухомість у суборенду і працювати ріелтором, тобто надавати посередницькі послуги в цій сфері. Їх клієнтами можуть бути підприємці та юрособи на ЄП і ЗС, а також інші групи населення.

Які КВЕДи обрати ФОП аби займатись орендою нерухомості?

Важливо: ФОП 3 може здавати нерухомість в оренду або як підприємець, або як звичайний громадянин. Наприклад, у вас є складське приміщення на 1500 кв. м, ви не можете 500 кв. м. здати як ФОП, а понадлімітні — як фізособа. Надати понадлімітну площу в безкоштовне користування теж не можна.

Договір оренди для ФОП

Навіть після реєстрації КВЕД 68.20, 68.31, 68.32, ФОПи не зобов'язані повідомляти податкову про те, що вони здають нерухомість. Але якщо договір оренди укладається на 3 роки чи більше, його треба засвідчити у нотаріуса і провести державну реєстрацію (ст. 793–794 ЦКУ).

Доходи ФОП 3 від оренди

У кожного підприємця (ФОП) в Україні є побоювання потрапити під пильне око податкової служби. Команда Fairo вже аналізувала найтиповіші помилки при веденні обліку та оподаткування. Для того аби ви змогли мінімізувати ризики перевірки податківців і приділяли більше часу своєму бізнесу, ми вже опублікували статтю про види та підстави для перевірок і коли саме вони відбуваються.

У випадках з орендою, на випадок податкової перевірки ФОПи повинні мати: 

  • договір оренди чи суборенди, 
  • підписані акти приймання-передачі приміщення,
  • акти надання послуг оренди.

Однак:

  • Якщо ви отримуєте оплату готівкою, потрібно обов'язково оформляти документ про отримання грошей, вказувати в ньому суму орендного платежу та дату. 
  • Якщо отримуєте гроші на підприємницький рахунок — у вас має бути виписка з рахунку.
  • Якщо ви здаєте нерухомість як ФОП, гроші вам повинні надходити на підприємницький рахунок, а не на картку фізособи.

Важливо: разом з Fairo, ви можете отримати бізнес рахунок з податковою звітністю без стресу, автоматизованою бухгалтерією та банкінгом у одному додатку у вашому смартфоні. Попередньо заповнені податкові звіти, швидкісне відкриття рахунку через Дію, нагадування про дедлайн подачі звітності, та ще безліч переваг, які збережуть вам час і нерви. Приділіть час вашій роботі, а ми подбаємо про податки для фрілансерів. 

Спробуйте:

Google Play

App Store