Книга обліку доходів ФОП у 2021

Бухгалтерія є складним компонентом ведення бізнесу: як для тих, хто нещодавно зареєстрував ФОП, так і для досвідчених підприємців, які делегували фінансовий облік або ведуть його самостійно. Проблематичним є те, що вимоги ведення бухгалтерії в Україні часто змінюються, а деякі положення є суперечливими відносно інших законодавчих актів або важкими для виконання на практиці.  Давайте спробуємо зрозуміти разом як вести та чи взагалі потрібно вести книгу обліку доходів у 2021.


Книга обліку доходів у 2021


Хороші новини! Вам більше не потрібно реєструвати книгу обліку в податковій. Більше того, вимога обов’язкового ведення книги у паперовому вигляді скасована. На практиці, це означає, що ви вільні обирати як саме вести книгу: на своєму комп’ютері, у таблицях, чи навіть з мобільного телефону. Однак, ви зобов'язані вести облік своїх надходжень в тому чи іншому вигляді.


Як вносити інформацію у книгу обліку у 2021

  • Для підприємців ФОП 3, які ведуть книгу обліку доходів, суми треба прописувати повністю. Записи в книзі рекомендовано робити за той день, коли отримували дохід.
  • Доходи у формі готівки та у формі банківських платежів за один і той самий день потрібно вносити окремо. Просто запишіть суму готівкових та безготівкових надходжень за день у різних рядках книги.
  • Підрахуйте та впишіть загальну суму доходу у кінці місяця/кварталу/року.
  • Ви не зобов’язані вносити нічого у книгу, якщо в якийсь день не було оплат зовсім.
  • Уся інформація в книзі має підтверджуватись первинними документами. Такими документами є рахунки, квитанції, товарні чеки, акти виконаних робіт. Тому, на вимогу податкової служби, підприємцям краще мати всі відповідні документи під час перевірки.


Якщо отримуєте дохід у іноземній валюті у 2021 році

Усім підприємцям ФОП 3, які працюють з іноземними компаніями чи отримують оплату у валюті, потрібно робити записи у книзі обліку доходів на дату надходження грошей на валютний рахунок.


Суму потрібно включити в дохід у гривнях за офіційним курсом НБУ, що діяв на дату отримання грошей на валютний рахунок. Але навіть якщо ФОП продасть цю валюту пізніше і дорожче, це не буде вважатися оподатковуваним  доходом і ви не зобов’язані записувати цю суму у книгу.


А чи знали ви що функція книги обліку доходів доступна в додатку Fairo? Усі ваші вхідні транзакції будуть синхронізовані з виставленими рахунками і сума податків, яку необхідно буде сплатити, буде доступна вам в реальному часі. Не важливо, в якій валюті ви отримуєте дохід, спробуйте, адже з Fairo можливо все!