Єдиний податок в Україні: як подати звіт та сплатити податок просто, швидко та без стресу

Усі ФОПи на спрощеній системі оподаткування регулярно сплачують єдиний податок (ЄП), в залежності від свого доходу і групи. ФОП 1 та ФОП 2 — щомісяця,ФОП 3 — раз на квартал. З додатком Fairo, вам не потрібно витрачати час на підготовку звітів по ЄП і підрахунок власних ставок. Тут вже все автоматизовано для вас.

Сплата єдиного податку для ФОП

Суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний податок (ЄП) у терміни та у розмірах, визначених розділом XIV Податкового кодексу України. Для ФОП 3 групи єдиний податок визначається як процент від прибутку за звітний період. 

Хто є платниками ЄП?

Будь-яка фізична особа-підприємець при здійсненні підприємницької діяльності може самостійно обрати спрощену систему оподаткування та зареєструватись платником ЄП. 

Ваша ставка єдиного податку

  • 3% від суми доходу станом на 1 січня поточного року, якщо ви є платником ПДВ. Якщо ви обираєте цей випадок, необхідно додатково зареєструватися платником ПДВ;
  • 5% від суми доходу станом на 1 січня поточного року, якщо ви не є платником ПДВ.

Сума і термін сплати ЄП у 3-ому кварталі 2021

ФОП 3 групи здійснюють сплату ЄП щоквартально, протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. 

Таким чином, усім ФОП 3 групи необхідно подати звіт за третій квартал 2021 року до 9.11.2021 та сплатити ЄП за 3-ій квартал 2021 року до 19.11.2021 року.

Як подати звіт з Fairo?

Для подачі звіту вам потрібно зробити лише кілька кроків:

  • Зайдіть у додаток та клікніть Звітність, Оберіть Актуальні
  • Оберіть звіт з єдиного податку за відповідний період у списку та підпишіть сформрваний  звіт своїм кодом входу.
  • Натисніть Надіслати та очікуйте результату розгляду вашого звіту впродовж 24 годин. Готово!

Штрафні санкції за несплату ЄП

Варто відзначити, що платники ЄП несуть відповідальність відповідно до п. 300.1 ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

До ФОПів 1, 2, і 3 груп застосовуються різні штрафні фінансові санкції. До ФОП єдинників 3 групи застосовуються наступні штрафні санкції (п. 126.1 ПКУ):

  • при затримці сплати до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці сплати більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Крім того, необхідно буде сплатити ще й пеню.

Відпочиньте. Отримайте бізнес рахунок з податковою звітністю без стресу, автоматизованою бухгалтерією та банкінгом в одному додатку. Дані по всім вашим вхідним транзакціям будуть записані у вашу бухгалтерію автоматично, а податок розраховується у реальному часі. Завантажуйте додаток сьогодні і отримайте приємний бонус:

Google Play

App Store

Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах і будьте в курсі усіх наших оновлень: 

FB

Instagram

Telegram