Фріланс робота у 2020: головні особливості

Як і наш мінливий світ, фріланс ринок змінюється, розвивається, і ми раді зауважити, що більшість із цих змін надихають! Тож, чим відрізнявся та дивував фріланс бізнес останнім часом?

Флеш-команди

Сьогодні фрілансери вже не є самотніми вовками, з іміджем дещо дивакуватих відлюдників. Сучасні фрілансери ефективно працюють у команді і мають розвинену мережу професійних зв’язків з партнерами, клієнтами та колегами. Вочевидь, ця тенденція має потенціал до зростання до такої міри, що, можливо, за кілька років традиційні команди з людей, що мешкають в одному місті та працюють у офісі разом, здаватимуться екзотичними. З іншого боку, розширення вибору між кандидатами з різних країн, які мають різноманітний досвід, призводить також і до збільшення конкуренції на фріланс-ринку. Проте, межі цієї конкуренції регулюються досвідом працівників та бажаним рівнем оплати праці.

Фріланс-профспілки

Сьогодні слово “профспілка” звучить дуже старомодно і асоціюється радше з чимось застарілим та неефективним. Насправді сьогодні це слово може набути абсолютно оновленого змісту. Розвиток професіональних зв’язків та утворення мереж, де професіонали можуть гуртуватись, обмінюватись досвідом, є тим трендом, що народжується сьогодні. Якщо раніше більшість фрілансерів сприймали інших радше як конкурентів, то сьогодні ринок стає ліберальним і це виявляється і у ставленні фріланс-професіоналів одне до одного.

Карантин та поширення віддаленої роботи

“У зв’язку з карантином” – ця фраза стала причиною багатьох незручностей, обмежень та виходу за межі звичайних патернів поведінки. Водночас, частина керівників усвідомила, що робота віддалено може бути ефективною і злагодженою, а результати залежать від професіоналізму, а не присутності на робочому місці. Багато керівників компаній говорять про те, що після карантину, можливо, не будуть повертатися до офісної рутини, заощаджуючи кошти на утримання офісів або значно скорочуючи їх площі. З іншого боку, віддалена робота з офіційним працевлаштуванням у компанії – це не те саме, що фріланс та постійний пошук замовників і клієнтів. Можливо, ринок зміниться в дещо інший бік, пропонуючи більше опцій віддаленої роботи, однак бажаючи встановити більші межі контролю над працівниками.


Нерівність зменшується!

Це справді хороші новини, відповідно до результатів маркетингового дослідження Payoneer Freelancer Income Report 2020 року, 84% жінок-фрілансерів мають такий самий рівень зарплат, як і чоловіки, та навіть заробляють більше у таких сферах, як маркетинг та веб-дизайн. А ці сфери є найбільш поширеними та прибутковими частинами ринку фріланс-бізнесу. Таким чином, можливості фріланс-роботи певним чином зменшують нерівність у світі, створюючи робочі місця для жінок на усій планеті.

Вік має значення

Ми звикли думати, що фрілансери – це в основному молоді люди, і так воно і є, згідно із статистикою. Проте, саме старше покоління (55-64) отримують найвищі заробітки на фріланс-ринку, заробляючи в середньому вдвічі більше за молодих професіоналів. Це свідчить про те, що досвід завжди окуповується, а вікова дискримінація, яка, на жаль, все ще існує на ринку праці, зазвичай не має логічних підстав.

Диплом про вищу освіту не має значення

Згідно з дослідженням, спеціалісти, які не мають диплому про вищу освіту, в середньому заробляють навіть більше, ніж їхні колеги, які закінчили університет. Це пов’язано з тим, що вони постійно покращують свої основні професійні навички, приділяють багато часу створенню якісного портфоліо та своїй професійній репутації у соцмережах, отримуючи хороші відгуки від замовників та високі рейтинги.

Найщасливіші фрілансери працюють повний день

Фрілансери, які працюють на проектах по 8 годин на день, виявились більш задоволеними своєю роботою, аніж ті, хто працював неповний робочий день. Це, вочевидь, пов’язано із вищими доходами, а також із більшим рівнем стабільності. Багато фрілансерів працюють роками з одним і тими ж замовниками та компаніями та впевнені у майбутньому.