Фрілансери: хто вони і як вони працюють?

Фріланс — це вид зайнятості, що базується на контрактах, де, замість того, щоб бути прийнятим на роботу компанію, можна використовувати будь-які свої навички та досвід для надання послуг для клієнтів.

Простіше кажучи, фріланс — це коли ви використовуєте свої вміння, освіту та досвід для роботи з кількома клієнтами та виконання різних завдань без зобов’язань перед одним роботодавцем. Кількість доручень або завдань, які ви можете виконати, просто зводиться до вашої здатності виконувати їх відповідно до вимог.

Фріланс зазвичай передбачає роботу, яка дозволяє працювати вдома. Але не пов'язуйте фріланс і просто хатню роботу ;) Водночас фріланс не завжди означає, що ви будете працювати вдома. Можливо, вам доведеться працювати в офісі вашого клієнта, залежно від виду роботи та вимог компанії. 

Хто такі фрілансери?

Фрілансери або позаштатні працівники — це самозайняті особи, які заробляють гроші, надаючи послуги кільком клієнтам. Ці послуги стосуються навичок цих людей і не обов’язково надаються лише певним підприємствам.

Як стати фрілансером?

Стати фрілансером так само легко, як і замовити щось через інтернет. Ви відвідуєте сайти, які пропонують роботу та завдання для роботи онлайн, і беретесь за них. Це чудовий спосіб почати заробляти кошти, знайомитись з новими людьми, працювати в міжнародних компаніях і здобувати цікавий досвід. До речі, ми вже писали про кілька цікавих сайтів, на яких ви можете спробувати знайти роботу на фрілансі.

Які фріланс вакансії зараз популярні?

Хоч і не всі професії можуть означати режим фрілану, існує багато навичок, які ідеально підходять для такого виду роботи. Якщо вам цікаво стати позаштатним робітником і працювати не в офісі, є багато шляхів, як знайти можливості для кожного набору навичок. Давайте переглянемо топ 10 напрямків роботи для фрілансерів по версії попереднього року:


  • Девелопмент
  • Дизайн
  • Маркетинг
  • Переклад
  • Копірайтинг
  • Фото і відео зйомка
  • HR
  • SEO
  • PR
  • Бухгалтерія


Як ви можете зрозуміти, фріланс — не завжди, але часто означає щось креативне. Якраз тому команда Fairo вже готувала матеріал про небанальні ресурси для натхнення для креативних професій

Як сплачувати податки і подавати декларації про доходи фрілансерам?

Податки не будуть здаватись такими страшними разом з Fairo. Попередньо заповнені звіти, декларації про доходи нагадування про дедлайн подачі звітності, та ще безліч інших функцій, які збережуть вам час і нерви. Приділіть час вашій онлайн роботі, а Fairo подбає про податки для фрілансерів. 


Спробуйте додаток вже зараз і отримайте приємний бонус:

Google Play

App Store