ФОП в Україні у 2021: поширені помилки обліку та оподаткування

Ми бажаємо вам ніколи не стикатись з протермінованими платежами та штрафами. Тому ось список найбільш поширених помилок, що призводять до втрати коштів.

Найчастіші причини штрафів та стягнень:

  1. Реєстрація  неправильного коду економічної діяльності (КВЕД) - якщо ви отримуєте дохід від виду діяльності відмінного від зареєстрованого, вам слід застосувати загальну ставку податку 18% для таких доходів.
  2. Несвоєчасне подання звіту. За цю помилку штраф становить від 170 до 1020 грн (за одноразову податкову декларацію) та від 510 до 850 грн за звіт про внесок на соціальне страхування.
  3. Несплата податків вчасно або оплата на неправильному банківському рахунку (що дорівнює несплаті податку взагалі). У цьому випадку пеня становить 10% від недоплаченої суми, якщо вона буде сплачена протягом наступних 30 днів після закінчення строку, або 20% від суми податку сплаченого пізніше ніж через 30 днів після встановленого терміну.
  4. Податкова база обчислена неправильно - штраф становить 25% від недоплаченої суми, якщо це перша неустойка, і до 50% несплаченої суми, якщо та сама помилка вже була допущена протягом попередніх 1095 днів.

Важливо: Якщо ФОП має податковий борг протягом 6 місяців, спрощену податкову систему для нього можуть скасувати. Тому надзвичайно важливо перевірити, чи є у вас податковий борг принаймні раз на місяць.

Підказка: Ви легко  уникнете таких ситуацій  з Fairo, адже розумний додаток надсилає сповіщення про всі виплати та звіти та допомагає вам зосередитись на веденні свого бізнесу!