ФОП рахунок: як користуватись розрахунковим рахунком?

У попередній статті ми вже згадували, що підприємці не мають права приймати платежі за підприємницькими угодами на звичайні картки. Тому відкриття рахунку в банку необхідний крок. Що потрібно знати про відкриття та ведення ФОП рахунку? Читайте тут. А тепер давайте розберемося далі: як користуватись розрахунковим рахунком і на що варто звертати увагу при відкритті такого рахунку?

Використання особистих карток для ФОП-розрахунків

Використання особистих карток підприємцями для отримання підприємницького доходу — небезпечний шлях. Чому? Якщо ФОП приймає оплату з картки на картку в обхід підприємницького рахунку, такі дії сприймаються податковою як незаконні.

Наприклад, покупці можуть вказувати  у коментарях до платежу «оплата за переклад» або «передоплата за дизайн сайту». Це вважається доказом, що підприємець використовує свій особистий картковий рахунок у підприємницькій діяльності. Банк може запідозрити постійні надходження певних сум на картку від різних людей і почати вимагати додаткових документів і звітності стосовно таких доходів.

Тому, найкраще відкрити банківський рахунок для бізнесу і використовувати його для ведення діяльності ФОП.

Як відкрити рахунок для ФОП у 2021 році

Обираючи банк для відкриття рахунку для бізнесу, звертайте увагу на такі критерії:

Тарифи

Вартість відкриття рахунку та щомісячна плата за обслуговування рахунку.

Наприклад, у Fairo — лише 199 UAH/місяць, а відкриття і зовсім безкоштовне. А ще пара пластикових карток (особиста та ФОП) безкоштовно.

Додаткові комісії

У різних банках є різні комісії: чи то за переказ на рахунок компанії або рахунок фізособи, за видачу готівки через банкомати, або внесення готівки. Комісії також бувають прихованими. У Fairo це все включено до пакету послуг.  Ваші платежі будуть вноситись у бухгалтерію автоматично і податок з кожної транзакції буде автоматично підраховано у режимі реального часу у додатку.

Підтримка клієнтів

Усі банки готові допомогти своїм клієнтам у власних відділеннях. А що робити в умовах карантину? Усім все ще потрібно їхати у відділення? Аж-ніяк. У Fairo дружні, клієнтоорієнтовані фахівці своєї справи завжди готові прийти на допомогу в будь-якому каналі зв'язку, або навіть зустрітись з вами у режимі відео зустрічі. Ніяких черг, пошуків відділення і марного витрачання часу!

Функції та зручність

Як не отримати штраф від податкової за несвоєчасну сплату податків чи сплату на неправильний рахунок? З Fairo, ви завжди отримуєте нагадування про дедлайни сплати ЄП і ЄСВ, а реквізити рахунків завжди гарантовано правильні. Податкові звіти формуються автоматично на основі даних вашої бухгалтерії, тож вам потрібно лише перевірити звіт і поставити свій електронний підпис у додатку.  

Як зняти чи почати використовувати кошти в іноземній валюті?

Ви можете відкрити банківський рахунок і отримати пару карток (ФОП та особисту) безкоштовно у Fairo. Отримавши кошти за оплату послуг чи товарів у іноземній валюті, ви просто перекидаєте їх на свою особисту дебетову карту, конвертуючи у гривні за курсом НБУ або також можете зняти ці кошти готівкою у гривнях в банкоматах без жодних комісій.

Завантажте Fairo:

Google Play

App Store