ФОП на 3-ій групі єдиного податку

Сплата податків

ФОП 3-ї групи сплачують 5% Єдиного податку з доходів, якщо вони не сплачують ПДВ. Платники ПДВ сплачують 3% Єдиного податку від свого доходу. В обох випадках сплата податку відбувається раз на три місяці за результатами декларації з єдиного податку, тобто щоквартально.

Види діяльності й контрагенти

Важливою перевагою реєстрації як ФОП 3 є те, що ви маєте право надавати послуги іноземним контрагентам, на відміну, наприклад, від ФОП на 2-ій групі. Таким чином, якщо ви плануєте працювати у сфері розробки комп’ютерного забезпечення, дизайну, маркетингу, перекладу і ваші клієнти знаходяться як в  Україні, так і за її межами, вам буде доцільно зареєструвати саме ФОП та обрати 3 групу Єдиного податку. Є певні види діяльності заборонені для ФОП 3, але вони стосуються всіх підприємців на ставці єдиного податку.

Наступною перевагою є те, що вибір контрагентів з якими ви можете працювати справді великий і форма власності не має значення. Ви можете співпрацювати чи надавати послуги як фізичним так і юридичним особами, зареєстрованими в Україні чи за її межами.

Отримання доходу та ліміти

Ви маєте право отримувати дохід як у готівці так і в безготівковій формі, у гривнях чи іноземній валюті.

У 2021 рік ліміт доходу для ФОП 3 встановлено на рівні 7 002 000 грн доходу. (підпункт 3 пункту 291.4 статті 291 ПКУ) Якщо ви отримали більше, ви повинні перейти на загальну систему.

Як вести облік ФОП 3

Ви повинні вести облік, хоча реєстрацію книги обліку у податковій скасували з 2021 року. Таким чином, спосіб яким ви будете вести облік доходів свого підприємства ви можете обрати самі. Це може бути реєстрація у табличних інструментах таких як Excel таблиці, також ви можете продовжувати вести книгу обліку доходів у паперовому вигляді, якщо вели її раніше. Зауважте, навіть за умови, що ви не бажаєте далі використовувати книгу, пам’ятайте, що її все одно необхідно зберігати три роки з моменту закінчення звітного періоду, у якому ви внесли останній запис.

А ми шепочемо на вушко: краще обрати мобільний додаток. У Fairo ви можете скористатись зручною автоматизованою бухгалтерією. Ваші рахунки на оплату клієнтам та вхідні транзакції автоматично поєднуються і записуються. А з допомогою цих даних програма ще й автоматично підраховує суму єдиного податку який необхідно сплатити. Зручно!