ФОП 3 групи на спрощеній системі оподаткування: топ 3 особливості

Правила подачі податкової звітності можуть здаватися доволі заплутаними. Fairo створений для вас, щоб робити діловодство та податкову звітність простішими. Тож давайте спробуємо розібратися разом у особливостях розрахунку суми податків, дедлайнах та підкреслити найважливіше.

1. Розрахунок суми податку

Як платити Єдиний Податок

Якщо ви є ФОП на третій групі оподаткування і не є платником ПДВ, сума Єдиного Податку для вас становить 5% від доходу. Якщо ви отримуєте дохід в іноземній валюті, враховуйте, що сума буде перерахована у гривнях по курсу НБУ, на день отримання платежу. Розглянемо приклад: ви отримали 30 тис грн доходу за три місяці. Відповідно ви повинні сплатити:  1500 грн за квартал.

ФОП 3 також повинні сплачувати податок ЄСВ (Єдиний Соціальний Внесок). Загальна ставка ЄСВ становить 22% від мінімальної заробітної плати, передбаченої бюджетом.


Як платити ЄСВ

Наприклад, за період січень-серпень мінімальна заробітна плата в Україні становила 4723 грн, а починаючи з вересня - 5000 грн. Отже, мінімальний щомісячний внесок становив 22 % або 1039,06 грн у період січень-серпень та збільшився до 1100 грн у вересні. Відповідно, ця сума множиться на 3, оскільки ЄСВ сплачується раз у три місяці. Отже 3300 грн це сума ЄСВ, яка підлягає до оплати за 3-ій квартал (жовтень-грудень) 2020.

Важливо! З 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата становить 6000 грн, отже сума ЄСВ зростає і становить 1320 грн за місяць або 3960 за квартал (січень-березень 2021).

Граничний обсяг доходу на весь 2020 рік для ФОП 3-ї групи на єдиному податку становить: 6 497 267,76 грн., враховуючи зміни до законодавства, що приймались протягом року. Цікаво, що є деякі типи коштів та надходжень, які не підлягають оподаткуванню.

Платежі, які не підлягають оподаткуванню:

  • податок на додану вартість (ПДВ);
  • поворотна фінансова допомога, яка повертається протягом 12 місяців;
  • банківський кредит;
  • гроші з Пенсійного фонду та інших державних фондів;
  • сума передоплати, яку постачальник повертає через скасування покупки;
  • сума податку, яка була переплачена та повернута назад;2. Дедлайни подачі звітів  та сплати податків

Податковий звітний період для ФОП 3 на спрощеній податковій системі для 3-ї групи становить квартал (три місяці).

Декларація про доходи подається протягом 40 днів після закінчення звітного періоду (наприклад, для 4-ого  кварталу 2020  дедлайн подачі 9 лютого 2021). Єдиний податок повинен бути сплачений протягом 10 днів після закінчення строків подання звітності або протягом 50 днів після закінчення кварталу (для 4-ого кварталу 2020 дедлайн 20 лютого 2021 р.)

Звітність платника єдиного внеску (ЄСВ) “за себе” подається підприємцем лише раз в рік до податкової за встановленою формою, а за найманих працівників - щомісячно до 20 числа місяця наступного за звітним.

ЄСВ сплачується щоквартально протягом 20 днів після закінчення кварталу (для 4-ого кварталу 2020 - 19 січня 2021 року).

Підказка: якщо ви використовуєте Fairo, то отримаєте розумні нагадування про всі податкові дедлайни :)


3. Керування податковою звітністю

Ви можете подавати декларації та  сплачувати податки самостійно (наприклад за допомогою сайту Cabin.sfs.gov.ua), однак вам доведеться витратити свій час та зусилля. Звісно, ви  можете найняти бухгалтера і просто сплачувати в середньому 500 грн на місяць за послуги. Але існує інше рішення! Ви можете завантажити Fairo та використовувати новітній додаток для ФОП 3 з автоматичним розрахунком суми податків, надсиланням звітів у податкову з допомогою Е-підпису, розумними сповіщеннями про терміни подачі і результатами розгляду  звітів.

Ви зможете приділяти більше часу своєму бізнесу та займатись тим, що любите, адже ваші податки та звіти - у порядку, а ви можете спокійно працювати.