Сплата податків і подання звітів ФОП 2 групи

Уявіть собі: у 2021 році, усі ФОП в Україні заплатили 34,8 млрд єдиного податку (згідно з найсвіжішою інформацією від Опендатабот). Ця цифра не лише перевищує показник 2020 року, але й є рекордною з 2016 року. У попередній статті ми розповідали про умови перебування на 2 групі ФОП. Сьогодні ми пропонуємо розібратись коли подаються звіти, як сплачується ЄП і ЄСВ, і як ведеться облік доходів підприємців (лише ФОП 2). 

До речі, якщо вам цікавіше прочитати про ФОП 3, ми маємо іншу статтю з інформацією про умови перебування, ставки, строки сплати податків і подання звітності, ведення обліку ФОП 3 групи.

Дедлайни сплати податків для ФОП 2 групи


  • Що це означає? Якщо останній день припадає на вихідний або святковий день, ФОП 2 має сплатити ЄП в перший робочий день, що настає після вихідного чи святкового дня.

Подання звітів ФОП 2 групи


Облік доходів ФОП 2

ФОП 2 групи мають право вести книгу обліку доходів у довільній формі (в електронному або паперовому форматі) з щомісячним відображенням доходів.

Застосування РРО/ПРРО для ФОП 2

Ми вже розповідали що, згідно з Законом України, до 1 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове застосування РРО/ПРРО для ФОП-платників єдиного податку 2-4 груп та обсяг доходу яких протягом року не перевищує граничного обсягу доходу, який встановлений для ФОП 1, крім тих, які провадять діяльність у сферах з суттєвими ризиками ухилення від сплати податків. 

ФОП 2 групи мають право використовувати РРО/ПРРО з 1 січня 2021 року у разі перевищення обсягу доходів 220 МЗП (1320000 грн) та при здійсненні ризикових видів діяльності (наприклад, надання медичних послуг чи торгівля побутовою технікою та ювелірними виробами). 

Штрафи ФОП 2

Ми вже розповідали про штрафні санкції, які застосовуються до підприємців. Повторимо ще раз: у разі неподання декларацій чи звіту з ЄСВ, до ФОП 2 застосовується штраф у розмірі 340 грн. За несплату (неперерахування) ЄП, застосовується штраф у розмірі 50% ставки ЄП (тобто 650 грн), відповідно до ПКУ.

Все ще складно розібратись? Давайте спробуємо разом! 

Наша команда розповідає про всі найважливіші новини, що стосуються ФОП-ів у наших соцмережах: Facebook; Instagram; Telegram. Підписуйтесь.