Хто має право перебувати у 2 групі ФОП?

Наша команда не перестає тішитись: в Україні вже кілька років відзначається інтенсивне зростання кількості приватних підприємців. Опендатабот повідомляє, що у 2021 році, кількість ФОП в Україні зросла на 85 тис. й сягла майже 2 млн! Це найбільші показники за останні 5 років. Ми вже звертали на це увагу у своєму блозі, а також розповідали про важливість бухгалтерського обліку доходів ФОП та відповідальність за зберігання первинної документації. Якщо ви думаєте про те, щоб стати підприємцем, але вагаєтесь яку групу обрати, давайте спочатку подивимось, які ж ФОП можуть перебувати на 2 групі спрощеного оподаткування.

Умови перебування на ФОП 2 групи

Усі деталі щодо перебування ФОП-платника єдиного податку на 2-й групі спрощеної системи оподаткування визначені у ст. 291 Податкового Кодексу України.

Що це означає?

Стати платником ЄП 2 групи ФОП має право з першого числа наступного місяця після державної реєстрації при поданні заяви до закінчення місяця, в якому відбулась реєстрація.

Контрагенти, з якими можуть працювати ФОП 2 групи

Згідно з п.п. 2 п. 291.4 ПКУ для ФОП 2 групи є обмеження щодо контрагентів, яким він чи вона може надавати послуги. Це тільки:

  • єдиноподатники всіх груп (підприємства та підприємці);
  • населення.

Що це означає?

Вказуючи «населення», органи Державної податкової служби мають на увазі  людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. Згідно з законами, «населенням» називають громадян держави та іноземних громадян, які живуть у цій державі тривалий час, а також осіб без громадянства та осіб з подвійним чи більше громадянством. Саме тому, потрібно пам'ятати, що ФОП 2 групи може мати іноземних клієнтів, але виключно тих, які проживають в Україні. Це означає, що ФОП 2 групи не має права надавати послуги фізичним особам – нерезидентам (іноземцям), які не проживають в Україні тривалий час.

Все ще складно розібратись? Давайте спробуємо разом! 

Наша команда розповідає про всі найважливіші новини, що стосуються ФОП-ів у наших соцмережах: Facebook; Instagram; Telegram. Підписуйтесь.