Допомагати найближчим: скільки українці переказують коштів під час війни

Скільки коштів українці переказували  до війни?

Раніше переказ приватних коштів в Україну найчастіше відбувався завдяки трудовим мігрантам, які переказували кошти родичам. Минулого 2021 року сума всіх приватних переказів  в Україну досягла позначки 15 мільярдів доларів. Найчастіше переказували здійснювали з Європи, зокрема Польщі, Литви,Великої Британії, Чехії та Німеччини.

Що змінилось у 2022?

Оскільки війна спричинила масштабну евакуацію населення, можна було очікувати деяких змін у напрямку руху коштів. Проте, як не дивно, об’єм грошових переказів не знизився після початку повномасштабного вторгнення, а навіть перевищив довоєнний рівень (за даними Нацбанку, лише у травні загальна сума грошових переказів сягнула 1,2 млрд доларів). Опосередковано, це може свідчити про те, що українці, які були змушені покинути країну змогли в короткі терміни знайти роботу за кордоном та не стали тягарем для країн, які їх прийняли. Також, ймовірно, українці, які живуть за кордоном довгий період часу почали збільшувати розмір грошових переказів, щоб допомогти не лише родичам, а й військовим, медикам та волонтерам, які наближають перемогу. 

Скільки грошей переказали ЗСУ і що відбувається зараз?

Згуртування українців для підтримки ЗСУ можна назвати унікальним явищем історії. З 24 лютого українці переказали на потреби ЗСУ 18 мільярдів гривень. У березні переказали рекордну суму 8 мільярдів, але зараз динаміка підтримки тяжіє до зменшення. У червні сума коштів перерахованих ЗСУ становили півмільйона гривень. Втім, це може означати, що підтримка стала більш цілеспрямованою та точковою. Зокрема, багато українців обрали для себе конкретні фонди, на зразок “Повернись Живим”, “Госпітальєри”  та інші, або перетворились на волонтерів для своїх родичів, друзів та співробітників. 

Як Fairo наближає перемогу України?

Ми створюємо якісний продукт разом, адже сьогодні це наша особиста історія і шлях до перемоги. Від початку повномасштабного вторгнення ми підтримували наших співробітників, адже Fairo є мультинаціональною командою і має співробітників в Україні, Чехії, Румунії та Австрії. Тож ми збираємося розказати вам детальніше усі неймовірні історії порятунку та сили підтримки у нашому блозі незабаром. 

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:

Facebook

Instagram

LinkedIn

https://linktr.ee/fairo_ua