Декларація з ЄП за 1-ий квартал 2021 року

Де знайти нову форму декларації та як її заповнити?

Затверджену нову форму декларації платника єдиного податку вже можна знайти у кабінеті платника. Заповнювати декларацію можна вручну або онлайн в кабінеті платника. Для того щоб заповнити документ, необхідно знайти розділ «Введення звітності», обрати I квартал 2021 року, і перейти до заповнення форми F0103307 «Податкова декларація платника єдиного податку ФОП». При створенні звіту можна вибрати додаток 1 з ЄСВ.

Загальна інформація у першому розділі Податкової декларації платника єдиного податку заповнюється автоматично. Всю інформацію у інших розділах доведеться прописувати вручну. Важливо відзначити, що податкова може не прийняти ваш звіт, якщо в ньому будуть знайдені помилки. Аби не витрачати час на виправлення помилок вручну та заповнення усіх розділів — спробуйте це зробити за кілька хвилин, завдяки попередньо згенерованим звітам від Fairo. Не витрачайте час на заповнення та очікування коментарів від податкової — економте свій час та нерви.

Як подати декларацію онлайн?

Найпростіший спосіб подати декларацію, та уникнути заповнення незрозумілих форм та комірок, а також помилок, це довіритись додатку Fairo. Додаток сам сформує звіт, що відповідає усім вимогам і розрахує усі дані правильно на основі даних вашої бухгалтерії. Просто перевірте та надішліть і все готово.

Після відправлення звіту ви отримаєте квитанцію № 1 — вона підтверджує, що ваша декларація надійшла на сервер ДПС. Квитанція № 2 прийде зі статусом прийнято — якщо помилок у звіті немає або не прийнято — якщо щось заповнено невірно. Що саме неправильно, податківці мають вказати у поясненні до вашого звіту.

Подання декларації онлайн у Fairo

До якого числа треба надіслати податкову декларацію платника єдиного податку ФОП?

Дедлайн для відправлення звіту — 11 травня до 23:59  (відповідно до пункту 49.5 ПКУ). Однак, краще не тягнути до останньої хвилини. Аби не загубитись в дедлайнах і розділах — спробуйте додаток Fairo. Ми допоможемо вам розібратись зі звітністю і нагадаємо про всі дедлайни вчасно. Без пені і штрафів!

Нулі у декларації

Навіть якщо у вас не було ніяких доходів за квартал і ви взагалі не ведете ФОП діяльність, вам все одно доведеться заповнювати податкову декларація платника єдиного податку ФОП для податкової звітності. Таким чином, потрібно подавати звіти навіть з нульовими показниками. Для цього вам потрібно підготувати розділ із загальною інформацією, а де потрібно вказати суми доходу і ЄП — нічого не вказувати.

Якщо ви подаєте паперову декларацію — тут просто треба поставити прочерки.

Податківці не можуть відмовити вам у прийнятті нульової декларації.

Якщо ви перевищили допустимий ліміт доходу

Необхідно пам'ятати що, якщо у I кварталі ваш дохід становив більше 7 002 000 грн, вам треба сплатити ЄП за підвищеною ставкою 15% і перейти на загальну систему оподаткування.

Єдиний податок за 1-ий квартал

Сплатити єдиний податок за 1-ий квартал 2021 року потрібно до 20 травня включно.

Підказка: ви легко зможете сплатити єдиний податок у додатку Fairo, прямо зі свого банківського рахунку.

Новий додаток 1 для розрахунку ЄСВ

Звітувати з ЄСВ необхідно за підсумками року.

Коли треба заповнити Додаток 1?

Вперше вказувати дані з ЄСВ у єдиній звітності в додатку 1 у складі декларації треба:

1–2-й групі — за 2021 рік, строк подання до 1 березня 2022 року;

3-й групі — за 4-ий квартал 2021 року, строк подання до 9 лютого 2022 року.