Дедлайн зі сплати єдиного податку за 2-ий квартал 2021 року

Звітність із єдиного податку здано й тим, хто ще його не сплатив нагадуємо, що крайній термін його сплати становить 50 днів по закінченню кварталу, а саме до 19 серпня включно.

Також 19 серпня останній день сплати ЄП для 1 та 2ї групи спрощеної системи оподаткування, які сплачують єдиний податок та єдиний соціальний внесок щомісячно.

Звичайно, під час карантину немає штрафних санкцій за порушення податкового законодавства в частині несвоєчасної сплати податків (за виключенням окремих податків таких як ПДВ, акцизний податок, рентна плата).

Проте варто пам’ятати, що згідно з пп. 8 п. 298.2.3 Податкового кодексу України, якщо у ФОП – платника єдиного податку на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів буде податковий борг в розмірі більше 1020 грн., такий платник повинен в останній день другого із двох послідовних кварталів перейти на загальну систему оподаткування. Дана норма податкового кодексу не зупинена на час дії карантину, тому полегшення для роботи ФОП в частині відсутності штрафних санкцій на час карантину не дає підстав ФОП цілком  ризик «злетіти» зі спрощеної системи оподаткування.

Звичайно, ви можете самостійно сформувати платіжку з реквізитами для сплати ЄП, чи піти до банку, проте застосунок Fairo допоможе вам не лише спростити сплату, але забезпечить збереження платіжного документу, який підтверджує сплату податків. Як ми вже писали раніше, підприємці зобов’язані забезпечити належне зберігання первинних документів, на підставі яких було нараховано податки та документи з їх сплати. За їх відсутність Податковий кодекс встановлює штрафні санкції в розмірі 1020 грн за перше порушення і 2040 – за повторні правопорушення впродовж року.  

Отож, у застосунку, скориставшись невеликою інструкцією, ви зможете автоматизувати процес сплати податків, більш того сам застосунок нагадуватиме вам про дедлайни.