Як коронавірус вплинув на ринок фрілансу?

Значна частина усіх робітників світу вперше перейшли у фріланс з настанням пандемії коронавірусу. Edelman Intelligence провела дослідження для Upwork, платформи для фрілансерів, про яку ми вже писали, яка опитала 6000 працюючих фрілансерів та співробітників влітку 2020 року. 

34% опитаних робітників почали працювати онайлн на початку березня 2020 року, коли коронавірус назавжди змінив ринок праці і економіку. Але наразі 28% фрілансерів змушені були припинити роботу взагалі внаслідок кризи через COVID-19.

Нові види фрілансерів

З дослідження Edelman Intelligence можна зрозуміти, що сучасних фрілансерів можна поділити на кілька видів, а саме на: 

  • працівників, які працюють повний робочий день по довгостроковому контракту, 
  • працівників, які працюють по короткостроковому контракту і зайняті у кількох проєктах, 
  • працівників, які залучаються лише у певні невеликі проєкти,
  • власників підприємств, які працюють самостійно, 
  • та людей, які працюють у різних сферах.

Дослідження Upwork показує, що багато працівників зауважують, що їм доводилось інколи відмовлятись від можливостей фрілансу, коли був шанс попрацювати оффлайн, навіть на менш важливій роботі. Хейден Браун, президент і генеральний директор Upwork, додав: "Не дивно, що фріланс світ набирає оберти, особливо зараз, коли ми повністю розібралися, де працюємо і над чим працюємо. Дані показують, що незалежні фахівці отримують вигоду від диверсифікації доходів, гнучкості їх графіка та підвищення продуктивності».

Інші цікаві факти з дослідження Upwork 

  • 2 найпопулярніші сфери для нових фрілансерів — це технології та фінанси/бізнес операції.
  • 96% нових фрілансерів вважають, що в майбутньому вони будуть працювати онлайн ще більше.
  • 58% працівників, які не є фрілансерами і які нещодавно почали працювати у дистанційному режимі через пандемію, зараз розглядають можливість фрілансу в майбутньому.

Апка для фрілансерів

Якщо ви відкрили цю статтю — отже тема фрілансу вам близька. В нас є для вас пропозиція. Спробуйте наш додаток, який поєднує в собі банкінг, автоматизовану бухгалетірію, нагадування про сплату податків, попередньо заповнені податкові звіти для ФОП. Приділіть більше часу роботі і менше нудній податковій тяганині. Завантажуйте додаток зараз, отримуйте приємні бонуси:

Google Play

App Store