Чи обов’язково ФОП відкривати рахунок у банку?

June 4, 2021

Підприємці не мають права приймати платежі за підприємницькими угодами на звичайні картки. Тому відкриття рахунку в банку — цілком логічний та необхідний крок. Що потрібно знати про відкриття та ведення ФОП рахунку? Давайте розберемось по порядку. 

Чи потрібно відкривати рахунок усім ФОП?

В Україні у законодавстві не вказано, що усі підприємці повинні відкрити рахунок ФОП у певному банку. Тому якщо ви працюєте виключно з готівкою — відкриття рахунку не є обов'язковим. 

Але у випадку якщо ви плануєте підключити на своїй торговій точці POS-термінал чи збираєтесь отримувати оплату через сайт, щоб приймати платежі від клієнтів платіжними картками — рахунок у банку вам точно потрібен. 

Рахунок необхідно відкривати у валюті, з якою ви працюєте. Якщо отримуєте дохід лише у гривні — гривневий, а якщо у доларах — обирайте доларовий, і так далі, відповідно до валюти користування.

Чи треба звітувати податкову, що ви відкриваєте рахунок ФОП?

Ні, не треба. Банки інформують податкову про всі рахунки, у тому числі про ваші рахунки фізособи.

Що робити, якщо ви отримуєте лише безготівковий дохід?

Сьогодні більшість підприємців мають справу лише з безготівковими платежами і зазвичай не отримують готівку. Усі їх операції — це оплати з рахунку на рахунок або коли гроші зараховуються на їх рахунок через касу банку. Такі ФОП можуть не використовувати РРО (Реєстратор розрахункових операцій). Навіть платники єдиного податку, якщо перевищено ліміт в 1 млн грн. Якщо ви отримуєте оплати на рахунок з використанням інтернет-еквайрингу, коли покупці оплату проводять платіжними картками — РРО треба використовувати.

Чи потрібен окремий рахунок для сплати податків?

Всі податки можна сплачувати з особистої платіжної картки чи готівкою через касу банку. Відкривати окремий підприємницький рахунок спеціально для сплати податків немає потреби. Або ви можете скористатись Fairo — банкінг додаток, який підраховує суму податків і допоможе сплатити їх. Зробить все це прямо з вашого смартфону. Спробуйте! 

Google Play

App Store

Ви на відстані дотику до безтурботного життя з Fairo

Почніть свій безкоштовний двомісячний
період зараз