Чи можна не сплачувати ЄСВ під час воєнного стану?

Повномасштабна війна докорінно змінила життя багатьох підприємців, змушуючи закривати бізнес або ставити його на паузу. Водночас, деякі підприємці навпаки розширили свою діяльність, змінили бізнес-моделі чи в інший спосіб пристосувались до нової реальності. Розповсюдженою є ситуація коли підприємець не отримує прибутку, або ж його прибуток є зовсім невеликим, однак вагається чи закривати ФОП повністю. В такому випадку ЄСВ стає певним тягарем (станом на 07.07.2022 ЄСВ 1430 грн на місяць, тобто 4290 грн на квартал).

Чи можна не сплачувати ЄСВ під час військового стану?

Так, відповідно до змін закону 2464-VI, підприємці можуть самостійно приймати рішення щодо сплати ЄСВ під час військового стану та протягом 12 місяців після його закінчення. Штрафи та пеня за несплату не будуть нараховуватись.

Які підприємці можуть не сплачувати ЄСВ?

  • ФОПи на спрощеній системі оподаткування
  • ФОПи на загальній системі оподаткування
  • ФОПи які займаються незалежною професійною діяльністю 
  • ФОПи, які займаються фермерською діяльністю

Як вплине несплата ЄСВ на страховий стаж?

Періоди коли соціальний внесок не був сплачений не будуть зараховані до страхового стажу. Таким чином, пенсія за цей період не нараховуватиметься.

Тому, якщо ви продовжуєте отримувати прибуток, ми радимо все ж сплатити ЄСВ.

Чи потрібно сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників?

Роботодавці можуть не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників. Держава компенсує соціальний внесок за таких працівників, однак роботодавцю потрібно обов’язково відобразити нарахування суми соціального внеску у звітності для того, щоб була проведена відповідна виплата з державного бюджету. 

Як сплатити податки та ЄСВ легко і швидко?

У додатку Fairo ви можете сплатити ЄСВ у кілька кліків за хвилину, та зберігати всі сплачені квитанції прямо на смартфоні. Також, ви завжди отримаєте нагадування про всі податкові дедлайни, а рахунки для сплати податків завжди будуть актуальними.