5 порад ФОП і фрілансерам для підготовки до податкових перевірок

Для того аби ви змогли мінімізувати ризики перевірки податківців і приділяли більше часу своєму бізнесу, спочатку ми вирішили розібратись з видами та підставами для перевірок і коли саме вони відбуваються. А тепер команда Fairo підготувала кілька порад для уникнення проблем для фрілансерів та новеньких ФОП. Сподіваємось, наші рекомендації допоможуть вам мінімізувати ризики перевірки податківців і приділяли більше часу своєму бізнесу. 

Працюйте лише по своїм КВЕДам

Ми публікували кілька матеріалів про те, які КВЕДи варто обирати коли ви лише розпочинаєте свою діяльність. Перегляньте наші поради, якщо ви новачок у сфері HR чи рекрутингу, девелопменту, дизайну, або торгівлі. Ці коди КВЕД ви потім мусите вказувати в декларації, яку ви подаєте щоквартально. 

Дотримуйтесь лімітів доходів 

Фіксуйте суми з банкінгу та готівкові надходження на ваші рахунки кожного місяця і  контролюйте ліміт доходів. До речі, це можливо робити прямо у вашому смартфоні. Коли ви отримуєте оплату на ваш рахунок в Fairo, ви відразу можете побачити яку суму річного ліміту доходу ви вже використали у розділі Бухгалтерія. До речі, в Fairo ви маєте можливість відкласти необхідну суму для сплати податків  ЄП та ЄСВ. Ці суми будуть автоматично підраховані. Більше ніяких таблиць і калькуляторів. Уся ваша бухгалтерія у вас в кишені.

Ліміти платників ЄП податку прив’язані до мінімальної зарплати яка зараз становить 6000 грн. (з грудня 2021 збільшується до 6500 грн). Поки що ліміт ФОП 3 група — 1167 МЗП, тобто 7 млн 2 тис. грн. (7 002 000 грн.). Що робити у випадку перевищення ліміту? Можна дізнатись тут

Важливо: у 2022 році ліміти доходу ФОП в Україні будуть збільшені відповідно до збільшених розмірів МЗП.

Подавайте декларацію вчасно

Не подаєте декларацію вчасно — даєте причину державній податковій інспекції навідатись до вас з перевіркою. Не забувайте про пеню і штрафи. Скористайтесь попередньо заповненою декларацію від Fairo і швидко надішліть її прямо з вашого смартфону. Ви все зробите вчасно, адже ми надаємо вам про дедлайни.

Сплачуйте податки вчасно

Податковий борг — ще одна офіційна причина для податківців перевірити усі ваші надходження. Попіклуйся про всі необхідні суми завчасно. Fairo вам з цим допоможе. Ви вже щасливий власник банківського рахунку та карток Fairo? Вітаємо! Якщо ні, то у вас все попереду. Тут ми коротко розповідаємо як перейти до справи і сплачувати всі податки вчасно не виходячи з дому. 

Декларуйте усі надходження

Податкова служба проводить камеральні, документальні, а також фактичні перевірки бізнесу. Якщо при перевірці буде виявлена помилка в сумі, яку ви задекларуєте, додаткової перевірки вам не уникнути. 

Важливо: Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що Законом № 466-ІХ внесено ряд змін, які стосуються проведення документальних перевірок. Тепер, з 23 травня 2020 року підставами для проведення документальної позапланової перевірки є:

  1. Неподання платником податків в установлений законом термін податкової декларації, розрахунків, звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до п. 39.4 ПК (якщо їх подання передбачено законом).
  2. Отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік.


Для вашої зручності функція книги обліку доходів доступна в додатку Fairo. Усі ваші вхідні транзакції будуть синхронізовані з виставленими рахунками і сума податків, яку необхідно буде сплатити, буде показана вам в реальному часі. Завдяки безпомилковому обліку доходів, додаток формує завжди правильну декларацію платника єдиного податку, а наші партнери Liga Report додатково гарантують правильність усіх звітів та реквізитів на які сплачується податок. А про інші функції додатку можна прочитати тут.

І на останок:

Будьте чемними

Привітність і чемність — ключ до лояльності ваших покупців. Не забувайте відповідати на скарги та видавати чеки (якщо є можливість). 

Дотримання цих простих кроків допоможе зберегти вам час і нерви. Працюйте без перевірок (будь-яких: фактичних і позапланових), і насолоджуйтесь вашим бізнесом, не створюючи додаткових турбот собі і вашим співробітникам.